Bulykin: Karpin iste’fosi ehtimoli bor
Sobiq “Dinamo” futbolchisi Dmitriy Bulykin Valeriy Karpin boshchiligidagi jamoaning natijalari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning fikricha, hozircha “Dinamo”da aniq o‘yin uslubi yo‘q va bu holatning sabablari noma’lum. Bulykinning aytishicha, Karpinda vaziyatni yaxshilash uchun hali ikki-uchta o‘yin imkoniyati bor.
U yaqinda iste’fo haqidagi gap-so‘zlar paydo bo‘lishi mumkinligini ham taxmin qilmoqda. Rossiya Premer-ligasining to‘rtinchi turidan so‘ng “Dinamo” jamoasi turnir jadvalida to‘qqizinchi o‘rinda turibdi va jamoa faqat beshta ochko jamg‘argan.
Valeriy Karpinning jamoasi navbatdagi o‘yinda CSKA bilan kuch sinashadi. Bu uchrashuv 17 avgust kuni bo‘lib o‘tadi.
Jamoaning keyingi o‘yinlari natijalari uning mavqeini yaxshilash yoki yomonlashtirishda muhim rol o‘ynaydi. Shuning uchun mutaxassislar va muxlislar jamoaning harakatlarini diqqat bilan kuzatmoqda.

Булыкин: Возможна отставка Карпина
Бывший футболист «Динамо» Дмитрий Булыгин высказался о результатах команды под руководством Валерия Карпина. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению специалиста, у «Динамо» пока нет чётко выраженного игрового стиля, и причины этого неизвестны. По словам Булыгина, у Карпина ещё есть две-три игры, чтобы улучшить ситуацию.
Он также предполагает, что в ближайшее время могут появиться разговоры об отставке. После четвёртого тура Российской Премьер-лиги команда «Динамо» занимает девятое место в турнирной таблице и набрала всего пять очков.
Команда Валерия Карпина в следующем матче встретится с ЦСКА. Эта встреча состоится 17 августа.
Результаты следующих игр команды сыграют важную роль в улучшении или ухудшении её положения. Поэтому специалисты и болельщики внимательно следят за действиями команды.