Avvalgi «Kubani» va Moskva «Spartak» jamoalari futbolchisi Ivelin Popov tanqid ostida qolgan Deyan Stankovichni himoya qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Popovning fikricha, agar «Spartak»da muvaffaqiyatga erishilmayotgan bo‘lsa, bu murabbiy darajasining pastligini anglatmaydi. U Stankovichning oldin «Crvena Zvezda» va «Ferentsvarosh» jamoalarida ishlaganini va u yerda yaxshi natijalarga erishganini ta’kidladi.
Ba’zida juda yaxshi o‘yinchi boshqa jamoaga o‘tib, muvaffaqiyatsizlikka uchrashi mumkin, murabbiylar bilan ham shunday holatlar yuz beradi, dedi Popov. Eslatib o‘tamiz, Stankovich rahbarligida «Spartak» joriy mavsumda olti o‘yindan faqat ikkitasida g‘alaba qozongan.
So‘nggi beshta rasmiy uchrashuvda esa «Spartak» faqat bir marta, ya’ni Rossiya Kubogi doirasida birinchi turda «Rostov»ga qarshi bahsda g‘alaba qozongan.

Ивелин Попов защитил Станковича от критики
Бывший футболист «Кубани» и московского «Спартака» Ивелин Попов защитил Деяна Стankовича, подвергшегося критике. Об этом сообщил Euro-football.ru.
По мнению Попова, если в «Спартаке» не достигаются успехи, это не означает низкий уровень тренера. Он подчеркнул, что Стankович ранее работал в командах «Црвена Звезда» и «Ференцварош» и добился там хороших результатов.
Иногда очень хороший игрок переходит в другую команду и сталкивается с неудачами, такое же бывает и с тренерами, сказал Попов. Напомним, что под руководством Стankовича «Спартак» в этом сезоне выиграл только два из шести матчей.
В последних пяти официальных встречах «Спартак» одержал победу лишь один раз — в первом туре Кубка России в матче против «Ростова».