CSKA jamoasining darvozaboni Igor Akinfeev Yevrokuboklardagi ishtiroki yetishmasligidan nimalar sababli norozilik bildirmasligini tushuntirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z faoliyati davomida Yevropa musobaqalarida yetarlicha o‘ynaganini ta’kidladi. Ayniqsa, Chempionlar Ligasi o‘yinlarida ko‘p tajriba to‘plaganini aytdi.
Akinfeevning so‘zlariga ko‘ra, u Yevrokuboklarda 140 dan ortiq uchrashuvda maydonga tushgan va bu borada omadli hisoblanadi. Shuningdek, CSKA jamoasi 2009-2010 yilgi mavsumda Chempionlar Ligasi chorak finaliga chiqgan edi.
O‘sha bahslarda ular Italiya klubi Interga imkoniyatni boy berishdi. Bundan tashqari, 2005 yilda CSKA Akinfeev tarkibida UEFA kubogini qo‘lga kiritgan.
Shuni eslatib o‘tish joizki, 2022 yil fevralidan boshlab Rossiya jamoalari va milliy terma jamoasi xalqaro musobaqalardan chetlatilgan. Shu sababli Akinfeev va uning jamoasi Yevrokuboklarda ishtirok eta olmayapti.
Biroq darvozabon o‘zining oldingi tajribalaridan mamnunligini bildirib, kelajakda yangi imkoniyatlar paydo bo‘lishiga umid qilmoqda.

Акинфеев не нуждается в еврокубках, причина ясна
Вратарь команды ЦСКА Игорь Акинфеев объяснил, почему он не выражает недовольства отсутствием участия в Еврокубках. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что за время своей карьеры достаточно выступал в европейских соревнованиях. Особенно отметил, что приобрёл большой опыт в матчах Лиги чемпионов.
По словам Акинфеева, он провёл более 140 матчей в Еврокубках и считается в этом плане удачливым. Также команда ЦСКА в сезоне 2009-2010 вышла в четвертьфинал Лиги чемпионов.
В тех играх они упустили возможность обыграть итальянский клуб Интер. Кроме того, в 2005 году ЦСКА в составе с Акинфеевым завоевал Кубок УЕФА.
Стоит напомнить, что с февраля 2022 года российские клубы и национальная сборная отстранены от международных соревнований. По этой причине Акинфеев и его команда не могут участвовать в Еврокубках.
Однако вратарь выразил удовлетворение своим прошлым опытом и надеется, что в будущем появятся новые возможности.