Adiyev Pisarvskiyni saqlashga harakat qildi
Samara "Krylya Sovetov" jamoasining bosh murabbiyi Magomed Adiyev hujumchi Vladimir Pisarvskiy haqida klub rahbariyati bilan suhbatlashganini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Pisarvskiy uch yillik shartli va bir yillik haqiqiy jarima olgan, buning sababi uning o‘z jamoasi ishtirokidagi o‘yinga uchinchi shaxs orqali garov tikkanligi bo‘lib, bu holat futbolga oid bo‘lmagan katta shov-shuvlarga sabab bo‘lgan. Adiyev "Match TV" efirida aytishicha, u bu masalani ko‘targan, ammo klub rahbariyati bu ishga aralashmaslikka qaror qilgan.
U vaziyatni qabul qilib, ishni davom ettirishga qaror qilgan. Vladimir Pisarvskiy "Krylya Sovetov"ga tegishli bo‘lgan bo‘lsa-da, ijarada "Sochi" jamoasida o‘ynagan.
Natijada, ikkala klub ham uning bilan shartnomani bekor qilgan. Hozirda Samara jamoasi Rossiya Premer-ligasining turnir jadvalida to‘rt turdan keyin sakkiz ochko bilan uchinchi o‘rinda bormoqda.
Bu natija jamoaning yaxshi o‘yin ko‘rsatishini ifodalaydi va keyingi o‘yinlarda ham muvaffaqiyatga erishishlarini ko‘rsatmoqda. Klub rahbariyati va murabbiylar jamoani yanada kuchaytirish va yuqori natijalarga erishish uchun harakat qilmoqda.

Адиев пытался сохранить Писарвского
Главный тренер самарских "Крыльев Советов" Магомед Адиeв сообщил, что обсуждал нападающего Владимира Писаревского с руководством клуба. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Писаревский получил условный трехлетний и реальный годичный штраф за то, что делал ставки на игру с участием своей команды через третье лицо, что вызвало большой скандал, не связанный с футболом. Адиeв в эфире "Матч ТВ" заявил, что поднял этот вопрос, но руководство клуба решило не вмешиваться в это дело.
Он принял ситуацию и решил продолжать работу. Несмотря на то, что Владимир Писаревский принадлежит "Крыльям Советов", он играл в аренде в команде "Сочи".
В итоге оба клуба расторгли с ним контракт. В настоящее время команда из Самары занимает третье место в турнирной таблице Российской Премьер-лиги после четырех туров, набрав восемь очков.
Этот результат отражает хорошую игру команды и показывает, что в следующих матчах они также добьются успеха. Руководство клуба и тренеры прилагают усилия для усиления команды и достижения высоких результатов.