21 yoshli argentinalik futbolchi Ramiro di Luchano, uning huquqlari Banfil klubiga tegishli bo‘lib, Moskva shahriga kelib, poytaxtning CSKA jamoasiga o‘tish jarayonini rasmiylashtirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Sport-Express nashrining xabar berishicha, himoyachining transfer summasi 1,3 million yevroni tashkil etadi. Transfermarkt portali bo‘yicha uning bahosi esa 1,2 million yevro atrofida baholanmoqda.
Joriy mavsumda futbolchi 18 o‘yinda maydonga tushib, ikki golli uzatmani amalga oshirgan. Rossiya chempionatining to‘rtinchi turidan so‘ng CSKA jamoasi sakkiz ochko to‘pladi.
Fabio Chelestini boshchiligidagi jamoa musobaqa jadvalida to‘rtinchi o‘rinda turibdi va yetakchi Lokomotivdan to‘rt ochko orqada qolmoqda. Ushbu transfer jamoaning kuchayishiga xizmat qiladi va kelgusida yanada yaxshi natijalar ko‘rsatishiga umid qilinmoqda.

ЦСКА покупает нового аргентинского футболиста
21-летний аргентинский футболист Рамиро ди Лучано, права на которого принадлежат клубу Банфил, прибыл в Москву и оформляет переход в столичный клуб ЦСКА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации издания Sport-Express, сумма трансфера защитника составит 1,3 миллиона евро. По данным портала Transfermarkt, его стоимость оценивается примерно в 1,2 миллиона евро.
В текущем сезоне футболист провел 18 матчей и сделал две голевые передачи. После четвертого тура чемпионата России команда ЦСКА набрала восемь очков.
Команда под руководством Фабио Челестини занимает четвертое место в турнирной таблице и отстает от лидера Локомотива на четыре очка. Этот трансфер призван усилить команду и надеются, что в будущем она покажет еще лучшие результаты.