Rossiya Premyer Ligasi beshinchi turining markaziy o‘yini Moskva «Spartak» va Sankt-Peterburg «Zenit» jamoalari o‘rtasida bo‘lib o‘tadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu bahs yuzasidan futbol bo‘yicha mutaxassis Valeriy Gladilin fikrlarini bildirdi. Unga ko‘ra, jamoalar mavsumni yaxshi boshlay olishmadi va endi ochkolarni to‘plash zarur.
«Spartak» jamoasi barcha imkoniyatlarini ishga soladi. «Zenit» esa barcha asosiy o‘yinchilarining maydonga qaytishi bilan qiziqarli o‘yin bo‘lishini kutish mumkin.
O‘yinning manbai sifatida «Chempionat» nashri keltirilgan. Ushbu uchrashuv 16 avgust kuni Moskva shahridagi «Lukoyl Arena» stadionida bo‘lib o‘tadi.
O‘yin mahalliy vaqt bilan soat 17:30 da boshlanadi. Hozirgi paytda Dejan Stankovich boshchiligidagi «Spartak» jamoasi Premyer liga jadvalida 11-o‘rinni egallab turibdi, «ko‘k-oq-yashil» jamoa esa sakkizinchi pozitsiyada joylashgan.
Ushbu o‘yin muxlislar uchun katta qiziqish uyg‘otadi va jamoalar o‘z darajasini ko‘rsatishga harakat qiladi.

Спартак максимально постарается против Зенита
Центральный матч пятого тура Российской Премьер-Лиги пройдет между московским «Спартаком» и санкт-петербургским «Зенитом». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По поводу этого матча высказался футбольный эксперт Валерий Гладилин. По его мнению, команды неудачно начали сезон и теперь необходимо набирать очки.
Команда «Спартак» приложит все свои возможности. «Зенит» же с возвращением всех основных игроков на поле обещает интересную игру.
В качестве источника информации указан портал «Чемпионат». Эта встреча состоится 16 августа на стадионе «Лукойл Арена» в Москве.
Матч начнется в 17:30 по местному времени. В настоящее время команда «Спартак» под руководством Деяна Станковича занимает 11-е место в таблице Премьер-лиги, а «сине-бело-зеленые» расположились на восьмой позиции.