Uning so‘zlariga ko‘ra, Kordoba Rossiya Premer-ligasining eng kuchli hujumchisi hisoblanadi va bu borada hech qanday shubha yo‘q. Lovchev doimiy ravishda o‘yinning kichik jihatlariga e’tibor beradi va Kordobaning to‘p uchun kurashi unga doimiy xavf solishini ta’kidlaydi, hatto unga qarshi faqat to‘p chiqarilganda ham.
Mutaxassis shuningdek, Kordobani "Spartak" jamoasining yangi hujumchisi Anton Zabolotniyga nisbatan ancha kuchliroq deb baholadi. Lovchevning fikricha, Zabolotniy to‘p bilan ishlashda yetarlicha samarali emas.
Joriy mavsumda Jon Kordoba "Krasnodar" jamoasi safida oltita o‘yinda bitta gol urib, bir golga assistentlik qilgan. Uning jamoasi Rossiya Premer-ligasida ikkinchi o‘rinda bormoqda.
Ushbu ma’lumotlar Kordobaning hozirgi mavsumdagi yuqori natijalarini va jamoasining muvaffaqiyatini ko‘rsatadi.

Ловчев назвал лучшего нападающего Российской Премьер-лиги
Бывший известный футболист Евгений Ловчев высказал своё мнение о том, кто является лучшим нападающим чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Кордоба считается сильнейшим нападающим Российской Премьер-лиги, и в этом нет никаких сомнений. Ловчев постоянно обращает внимание на мелкие детали игры и подчёркивает, что борьба Кордобы за мяч представляет постоянную угрозу, даже когда против него лишь выбивают мяч.
Эксперт также оценил Кордобу как гораздо более сильного игрока по сравнению с новым нападающим команды "Спартак" Антоном Заболотным. По мнению Ловчева, Заболотный недостаточно эффективен в работе с мячом.
В текущем сезоне Хон Кордоба в составе команды "Краснодар" в шести матчах забил один гол и отдал одну голевую передачу. Его команда занимает второе место в Российской Премьер-лиге.