Lovchev Stankovichning Spartakda qolishini xohlaydi
Veteran «Spartak» jamoasining sobiq o‘yinchisi Yevgeniy Lovchev bosh murabbiy Deyan Stankovichning ishdan bo‘shatilishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ommaviy axborot vositalarining xabar berishicha, serbiyalik mutaxassis jamoaning mavsum boshidagi natijalari rahbariyatni qoniqtirmagani sababli sentyabr oyida ishdan ketishi mumkin. Lovchevning so‘zlariga ko‘ra, Stankovich juda hissiyotga beriluvchan inson bo‘lib, shunday ruhiy holatda har qanday vaqtda hammasini tashlab ketishi mumkin.
Mutaxassis uning tinchlanib, jamoada qolishini istayotganini ta’kidladi. Hozirda «Spartak» turnir jadvalida 11-o‘rinda turibdi.
Jamoa 16 avgust kuni «Zenit» bilan beshinchi tur o‘yini doirasida maydonga chiqadi. Uchrashuv Moskva vaqti bilan soat 17:30 da boshlanadi.
Ushbu o‘yin jamoa uchun muhim hisoblanadi, chunki mavsum boshida yaxshi natijalar ko‘rsatish zarur. Rahbariyat va muxlislar murabbiyning ish faoliyatini diqqat bilan kuzatmoqda.

Ловчев хочет, чтобы Станкович остался в Спартаке
Ветеран и бывший игрок команды «Спартак» Евгений Ловчев высказался о возможном увольнении главного тренера Деяна Станковича. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации СМИ, сербский специалист может покинуть пост в сентябре из-за неудовлетворительных результатов команды в начале сезона, что не устраивает руководство. По словам Ловчева, Станкович — очень эмоциональный человек, и в таком состоянии он может в любой момент всё бросить.
Эксперт подчеркнул, что хотел бы, чтобы тренер успокоился и остался в команде. В настоящее время «Спартак» занимает 11-е место в турнирной таблице.
Команда выйдет на поле 16 августа в рамках пятого тура против «Зенита». Матч начнётся в 17:30 по московскому времени.
Эта игра важна для команды, так как необходимо показать хорошие результаты в начале сезона. Руководство и болельщики внимательно следят за работой тренера.