Flik: Martines ajoyib futbolchi va inson edi
Yaqinda «Barselona» jamoasining markaziy himoyachisi Inyigo Martines Saudiya Arabistonining «Al-Nasr» klubiga o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu futbolchining ketishi haqida kataloniyalik klub bosh murabbiyi Hans-Diter Flik fikr bildirdi. U futbolchining ajoyib xarakterga ega ekanligini ta’kidladi va hech qachon hech narsa so‘ramasligini qayd etdi.
Martines jamoaga kuchli ruh va intizom olib kirgan, boshqa o‘yinchilar uchun juda muhim bo‘lgan. Flik uning murabbiylik qilgan davridagi faoliyatini yuqori baholadi va uni nafaqat ajoyib futbolchi, balki yaxshi inson sifatida ham tilga oldi.
Murabbiy Martinesning ketishidan afsusda ekanligini aytdi, ammo uning qarorini tushunishini bildirdi va Saudiya Arabistonida muvaffaqiyatlar tiladi. Ispaniyalik himoyachi 2023 yildan buyon «Barselona» safida o‘ynab kelayotgan edi.
U jamoa uchun jami 71 o‘yinda maydonga tushib, uchta gol urdi va olti golga uzatma berdi. Martinesning ketishi klub va muxlislar uchun katta yo‘qotish bo‘ldi.

Флик: Мартинес был отличным футболистом и человеком
Недавно центральный защитник команды «Барселона» Иньиго Мартинес перешёл в саудовский клуб «Аль-Наср». Об этом сообщил Euro-football.ru.
Главный тренер каталонского клуба Ханс-Дитер Флик высказался по поводу ухода этого футболиста. Он подчеркнул, что у игрока был замечательный характер и он никогда ничего не просил.
Мартинес привнёс в команду сильный дух и дисциплину, что было очень важно для других игроков. Флик высоко оценил его работу в период своего тренерства и отметил его не только как отличного футболиста, но и как хорошего человека.
Тренер выразил сожаление по поводу ухода Мартинеса, но заявил, что понимает его решение и пожелал успехов в Саудовской Аравии. Испанский защитник выступал за «Барселону» с 2023 года.
Он провёл за команду всего 71 матч, забил три гола и отдал шесть результативных передач. Уход Мартинеса стал большой потерей для клуба и болельщиков.