Messi jarohatdan so‘ng maydonga qaytdi
Inter Mayami jamoasi bosh murabbiyi Xavyer Maskerano shunday ma’lum qildiki, Lionel Messi jarohatidan to‘liq sog‘ayib, MLSning 27-tur o‘yini doirasida Los-Anjelesga qarshi maydonga tushishga tayyor. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
38 yoshli hujumchi 3 avgust kuni Ligas kubogi doirasidagi Nekaсsa jamoasiga qarshi o‘yinda mushak shikastlanishi sabab ikki o‘yinni o‘tkazib yuborgan edi. Maskerano ESPN bilan suhbatda aytishicha, Messi bir necha kundan beri jamoa bilan birga mashg‘ulotlarda qatnashmoqda va yangi muammolar yuzaga kelmasa, yaqin o‘yinda maydonga chiqadi.
Inter Mayami va Los-Anjeles jamoalari o‘rtasidagi o‘yin 16 avgust kechasi 17 avgustga o‘tar kechasi, Moskva vaqti bilan soat 02:30 da boshlanadi. Ushbu o‘yin futbol ixlosmandlari uchun katta qiziqish uyg‘otmoqda.

Месси вернулся на поле после травмы
Главный тренер команды Интер Майами Хавьер Маскерано сообщил, что Лионель Месси полностью восстановился после травмы и готов выйти на поле в матче 27-го тура MLS против Лос-Анджелеса. Об этом сообщает Euro-football.ru.
38-летний нападающий пропустил два матча из-за мышечной травмы, полученной 3 августа в игре Кубка лиги против команды Некасса. По словам Маскерано в интервью ESPN, Месси уже несколько дней тренируется вместе с командой и, если не возникнет новых проблем, выйдет на поле в ближайшем матче.
Игра между командами Интер Майами и Лос-Анджелес состоится в ночь с 16 на 17 августа, по московскому времени начало в 02:30. Этот матч вызывает большой интерес у футбольных болельщиков.