Mareska: Jekson dam olish kunlari o‘ynamaydi
Londonning "Chelsi" jamoasi bosh murabbiyi Enzo Mareska ommaviy axborot vositalari vakillari bilan suhbatda jamoaning hujumchisi Nikolas Jeksonning kelajagi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Nikolas jamoa bilan birga mashg‘ulotlarni davom ettirmoqda, ammo ushbu dam olish kunlari maydonga tushmaydi. Mutaxassisning so‘zlariga ko‘ra, barchaga uning vaziyati ma’lum va u transfer oynasida klubni tark etishi mumkin.
Vaqt o‘tishi bilan vaziyat qanday rivojlanishini ko‘ramiz. Oldinroq matbuotda Senegal futbolchisiga "Manchester Yunayted", "Nyukasl" va "Bavariya" klublari qiziqish bildirayotgani haqida xabarlar tarqalgan edi.
24 yoshli futbolchining transfer qiymati 50 million yevroga teng bo‘lib, uning amaldagi shartnomasi 2033 yil o‘rtalarigacha mo‘ljallangan. Ushbu ma’lumotlar futbol ixlosmandlari va mutaxassislar uchun qiziqarli bo‘lib, kelgusida jamoa tarkibida o‘zgarishlar bo‘lishi mumkinligini ko‘rsatadi.

Mareska: Джексон не играет в выходные
Главный тренер лондонского "Челси" Энцо Мареска в беседе с представителями СМИ высказался о будущем нападающего команды Николаса Джексона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Николас продолжает тренироваться с командой, но в эти выходные на поле не выйдет. По словам специалиста, всем известно о его ситуации, и он может покинуть клуб в трансферное окно.
Со временем увидим, как будет развиваться ситуация. Ранее в прессе сообщалось, что на сенегальского футболиста проявляют интерес клубы "Манчестер Юнайтед", "Ньюкасл" и "Бавария".
Стоимость трансфера 24-летнего футболиста оценивается в 50 миллионов евро, а действующий контракт рассчитан до середины 2033 года. Эти данные представляют интерес для футбольных болельщиков и специалистов, указывая на возможные изменения в составе команды в будущем.