Sobiq futbolchi Ivan Taranov, ilgari CSKA jamoasida o‘ynagan, yaqinlashib kelayotgan poytaxt derbisida "Dinamo" jamoasi futbolchisi Ivan Sergeevning ishtiroki haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
"Dinamo" va CSKA jamoalari Rossiya chempionatining beshinchi turida 16 avgust kuni o‘zaro bahs olib boradi. O‘yinning boshlanish vaqti Moskva vaqti bilan soat 18:00 da belgilangandir.
Taranovning so‘zlariga ko‘ra, hujumchilar o‘zgaruvchan va bosim ostida turadigan insonlardir. Shuning uchun, derbida Vanya Sergeev qanchalik o‘zini namoyon eta olishi aniq emas.
Hozirgi vaqtda CSKA jamoasi nafaqat hujumda, balki himoyada ham yaxshi holatda ekanligi ta’kidlandi. Joriy mavsumda 30 yoshli hujumchi olti o‘yinda uchta gol urib, bitta samarali uzatma amalga oshirdi.
Sergeev bu yozda Samarqandning "Krylya Sovetov" jamoasidan 3,8 million yevro evaziga "Dinamo" safiga qo‘shildi. Uning yangi jamoasida ko‘rsatadigan o‘yini muxlislar tomonidan katta qiziqish bilan kutilyapti.

Таранов: Нападающие Сергеева находятся под давлением
Бывший футболист Иван Таранов, ранее игравший за ЦСКА, высказал своё мнение о участии футболиста «Динамо» Ивана Сергеева в предстоящем столичном дерби. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команды «Динамо» и ЦСКА встретятся в пятом туре чемпионата России 16 августа. Начало матча запланировано на 18:00 по московскому времени.
По словам Таранова, нападающие — это изменчивые и находящиеся под давлением люди. Поэтому неясно, насколько Ваня Сергеев сможет проявить себя в дерби.
Отмечается, что в настоящее время команда ЦСКА находится в хорошей форме не только в атаке, но и в обороне. В этом сезоне 30-летний нападающий забил три гола в шести матчах и сделал одну результативную передачу.
Сергеев этим летом перешёл в «Динамо» из самаркандского «Крылья Советов» за 3,8 миллиона евро. Его игра в новой команде с большим интересом ожидается болельщиками.