Aston Villa jamoasining qanot himoyachisi Leon Beyli yaqinda Italiya klubi Roma jamoasiga o‘tadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda jurnalist Sasha Tavolieri ma’lumot berdi. Manbaning xabariga ko‘ra, Roma jamoasi 28 yoshli yamaikalik futbolchini ijaraga olish bo‘yicha bitimni deyarli yakunlagan.
Yakuniy shartlar ushbu hafta oxirida kelishiladi. Rimliklar Beyli bilan shaxsiy shartnoma shartlari bo‘yicha kelishuvga erishgan.
Leon Beyli 2021 yildan beri Aston Villa safida o‘ynaydi. O‘tgan mavsumda u barcha musobaqalar hisobiga 38 ta o‘yinda maydonga tushib, ikki gol urgan va to‘rt golga uzatma bergan.
Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, Beylining bozor qiymati 28 million yevroni tashkil etadi. Ushbu transfer futbolchining faoliyatida yangi bosqich bo‘lishi kutilmoqda.
Roma jamoasi bilan shartnoma imzolagach, u Italiya chempionatida o‘z mahoratini namoyish etadi. Shuningdek, futbolchining yangi jamoasida qanday o‘yin ko‘rsatishi muxlislar tomonidan katta qiziqish bilan kutilyapti.

Команда Рома арендует Леона Бейла
Фланговый защитник команды Астон Вилла Леон Бейли вскоре перейдет в итальянский клуб Рома. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил журналист Саша Таволиери. По информации источника, Рома почти завершила сделку по аренде 28-летнего ямайского футболиста.
Окончательные условия будут согласованы в конце этой недели. Римляне достигли соглашения с Бейли по личным условиям контракта.
Леон Бейли играет за Астон Виллу с 2021 года. В прошлом сезоне он провел 38 матчей во всех турнирах, забил два гола и отдал четыре результативные передачи.
По данным Transfermarkt, рыночная стоимость Бейли составляет 28 миллионов евро. Ожидается, что этот трансфер станет новым этапом в карьере футболиста.
Подписав контракт с Ромой, он продемонстрирует свое мастерство в итальянском чемпионате. Также болельщики с большим интересом ждут, как футболист проявит себя в новой команде.