Dmitriev: Ko‘p imkoniyatlarni amalga oshirish kerak edi
«Spartak» jamoasining yarim himoyachisi Igor Dmitriev «Match TV» kanaliga «Zenit»ga qarshi o‘yin haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, o‘yin yaxshi kechdi, ko‘p voqealar bo‘ldi va muxlislar uchun qiziqarli bo‘ldi. Afsuski, ko‘p imkoniyatlardan foydalanib bo‘lmadi, ayniqsa, ko‘p vaqt ko‘pchilikda o‘ynaganimizda gol ura olmadik.
Biroq raqib «Zenit» bir imkoniyatni yaxshi amalga oshirdi. O‘yin davomida ko‘p hujumlar qildik, ko‘p zarbalar berdi, ammo darvozabon Adamov ko‘p zarbalarni qaytardi.
Dmitriev maydonga qanday topshiriq bilan chiqqani haqida shunday dedi: asosiy vazifa hujumlarni jonlantirish, oldinga o‘yinlarni rivojlantirish edi. Unga ko‘ra, «Spartak» jamoasi g‘alabani qo‘ldan boy berdi, chunki ko‘p vaqt ko‘pchilikda o‘ynab, o‘yinni ustun olib bordi.
Gol bekor qilinishining sababini dastlab tushunmaganini, maydondagi sharoit og‘ir bo‘lganini aytdi. Boshlang‘ich natijalar jamoaga bosim o‘tkazayotgan bo‘lsa-da, Dmitriev fikricha, «Lokomotiv»ga qarshi o‘yinda yaxshi futbol namoyish etilgan.
Ammo natija hali ham qoniqarli emas. U o‘yinning sifati har doim ham g‘alaba bilan bog‘liq emasligini ta’kidladi va jamoa hali ko‘proq kuch sarflashini aytdi.
Savolga, Markinyosni qachon zahiraga o‘tkazishini kim hal qilishi haqida, u bu masala o‘z zimmasida emasligini bildirdi. Umuman olganda, o‘yin qiyinchiliklarga qaramay, jamoa o‘z vazifasini bajarishga harakat qilmoqda va keyingi o‘yinlarda yaxshiroq natijalar kutish mumkin.

Дмитриев: Нужно было реализовать много возможностей
Полузащитник команды «Спартак» Игорь Дмитриев поделился мнением о матче против «Зенита» на канале «Матч ТВ». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, игра прошла хорошо, было много событий и она была интересна для болельщиков. К сожалению, не удалось реализовать много возможностей, особенно не забили гол, когда долго играли в большинстве.
Однако соперник «Зенит» реализовал одну возможность хорошо. В течение игры мы много атаковали, наносили много ударов, но вратарь Адамов отразил много ударов.
Дмитриев рассказал, с каким заданием выходил на поле: основная задача — оживлять атаки, развивать игру вперед. По его мнению, команда «Спартак» упустила победу, так как долго играла в большинстве и владела преимуществом в игре.
Он отметил, что сначала не понял причину отмены гола, на поле были тяжелые условия. Несмотря на то, что начальные результаты создавали давление на команду, по мнению Дмитриева, в матче против «Локомотива» была показана хорошая игра.
Однако результат пока не удовлетворительный. Он подчеркнул, что качество игры не всегда связано с победой, и команда должна приложить еще больше усилий.
На вопрос, кто решает, когда заменить Маркиньоса, он ответил, что этот вопрос не в его компетенции. В целом, несмотря на трудности, команда старается выполнять свои задачи, и в следующих матчах можно ожидать лучших результатов.