“Bayer” Bundesligada tarixiy rekord o‘rnatdi, klubda o‘zgarishlar boshlanmoqda!
Germaniya chempionatining 34-turida Leverkuzenning “Bayer” jamoasi mehmonda “Mayns” bilan keskin kurashlarga boy o‘yinda 2:2 hisobida durang qayd etdi. Shu tariqa, Xabi Alonso boshchiligidagi jamoa Bundesliga tarixidagi eng uzun mag‘lubiyatsiz safar o‘yinlari seriyasiga ega bo‘ldi.
“Opta Franz” statistika portali xabariga ko‘ra, “Bayer” bu natija bilan Bundesliga tarixiga kirdi. Jamoa safarda ketma-ket 34 ta uchrashuvda mag‘lub bo‘lmagan holda, “Bavariya”ning avvalgi rekordini ortda qoldirdi va yangi standart o‘rnatdi.
Yakunlangan mavsumda leverkuzenliklar barqaror o‘yin namoyish qilib, umumiy hisobda 69 ochko to‘plashdi va turnir jadvalida ikkinchi o‘rinni egallashdi. Biroq ular chempion bo‘lgan “Bavariya”dan 13 ochkoga ortda qoldi.
Shu bilan birga, “Bayer”da muhim o‘zgarishlar kuzatilmoqda. Klubning bosh murabbiyi Xabi Alonso bir necha kun avval jamoani mavsum so‘ngida tark etishini rasman e’lon qildi. Ispaniyalik mutaxassisning keyingi ish joyi sifatida “Real Madrid” klubi ko‘rilmoqda va bu bo‘yicha muzokaralar olib borilayotgani aytilmoqda.
Bundan tashqari, “Bayer”ning bir qator yetakchi futbolchilariga Yevropaning yirik klublari tomonidan jiddiy qiziqishlar mavjud. Masalan, klubning asosiy himoyachilaridan bo‘lgan Jeremi Frimpong “Liverpul” bilan shaxsiy kelishuvga erishgani haqida xabar tarqaldi. Jamoaning yosh iqtidorli yarim himoyachisi Florian Virsga esa “Manchester Siti”, “Liverpul”, “Bavariya” va “Real Madrid” kabi grand klublar ko‘z tikmoqda.
Shuningdek, germaniyalik himoyachi Jonatan Ta ham yozgi transferlar bozorida Yevropa top-klublari uchun qiziq bo‘lgan futbolchilar qatoriga qo‘shilgan.
Bu vaziyat “Bayer” uchun yangi mavsumda jiddiy o‘zgarishlar va yangi chaqiriqlar olib kelishini ko‘rsatmoqda.
Zamin.uz tahririyati ushbu o‘zgarishlar va transfer yangiliklarini kuzatib, muxlislarga yangiliklarni tezkorlik bilan yetkazib boradi. Sizningcha, “Bayer” kelgusi mavsumda qanday natijalar qayd etadi?

“Байер” установил исторический рекорд в Бундеслиге, в клубе начинаются изменения!
В 34-м туре чемпионата Германии команда “Байер” из Леверкузена в гостях сыграла вничью 2:2 с “Майнцем” в напряженной игре. Таким образом, команда под руководством Хаби Алонсо установила рекорд по самой длинной серии игр без поражений в истории Бундеслиги.
По данным статистического портала “Opta Franz”, “Байер” с этим результатом вошел в историю Бундеслиги. Команда не проигрывала в 34 выездных матчах подряд, оставив позади предыдущий рекорд “Баварии” и установив новый стандарт.
В завершившемся сезоне леверкузенцы продемонстрировали стабильную игру, набрав в общей сложности 69 очков и заняв второе место в турнирной таблице. Однако они отстали от чемпионов “Баварии” на 13 очков.
В то же время в “Байере” наблюдаются важные изменения. Главный тренер клуба Хаби Алонсо официально объявил несколько дней назад о своем намерении покинуть команду по окончании сезона. Испанского специалиста рассматривают в качестве следующего места работы в клубе “Реал Мадрид”, и сообщается, что ведутся переговоры по этому поводу.
Кроме того, к ряду ведущих футболистов “Байера” проявляют серьезный интерес крупные клубы Европы. Например, о том, что один из основных защитников клуба Джереми Фримпонг достиг личного соглашения с “Ливерпулем”, распространились слухи. За молодым талантливым полузащитником Флорианом Вирцем следят такие гранды, как “Манчестер Сити”, “Ливерпуль”, “Бавария” и “Реал Мадрид”.
Также немецкий защитник Джонатан Та вошел в число футболистов, представляющих интерес для топ-клубов Европы на летнем трансферном рынке.
Эта ситуация указывает на то, что “Байер” ожидают серьезные изменения и новые вызовы в следующем сезоне.
Редакция Zamin.uz будет следить за этими изменениями и новостями трансферов, оперативно информируя болельщиков о новостях. Как вы думаете, какие результаты покажет “Байер” в следующем сезоне?