De Laurentisning so‘zlariga ko‘ra, De Bryuyne va uning oilasi bilan videomuloqot bo‘lib o‘tgan va u Neapolda uy sotib olgan. "Biz jiddiy odamlarmiz. Hozircha hech narsa rasmiy emas, ammo menimcha, u allaqachon go‘zal uy sotib olgan", — dedi De Laurentis.
"Napoli" sport direktori Jovanni Manna ham muzokaralar yakuniga yaqin ekanini tasdiqladi. Uning so‘zlariga ko‘ra, De Bryuyne bilan shartnoma 2027 yilgacha tuzilishi kutilmoqda.
De Bryuyne "Manchester Siti"da 2015 yildan beri faoliyat yuritib, jamoa bilan 6 marta Premer-liga chempionligini va 2023 yilda Chempionlar ligasini qo‘lga kiritgan. Uning klub bilan shartnomasi 2025 yil 30 iyunda yakunlanadi.
"Napoli"ning Chempionlar ligasiga qaytishi va murabbiy Antonio Konte bilan hamkorlik qilish imkoniyati De Bryuyneni Italiya klubini tanlashga undagan. Uning "Napoli"ga o‘tishi jamoaning Yevropa futbolidagi nufuzini yanada oshirishga xizmat qilishi mumkin.

Кевин Де Брейне близок к "Наполи": переговоры с итальянским клубом подходят к завершению
"Манчестер Сити" легендарный полузащитник Кевин Де Брейне стоит на пороге открытия новой страницы в своей карьере. После 10 лет успешной карьеры он близок к подписанию контракта с "Наполи". Об этом сообщил президент клуба Aurelio De Laurentiis.
По словам De Laurentiis, состоялся видеозвонок с Де Брейне и его семьей, и он купил дом в Неаполе. "Мы серьезные люди. Пока ничего официального, но, мне кажется, он уже купил красивый дом", — сказал De Laurentiis.
Спортивный директор "Наполи" Джованни Манна также подтвердил, что переговоры близки к завершению. По его словам, контракт с Де Брейне ожидается до 2027 года.
Де Брейне выступает за "Манчестер Сити" с 2015 года, выиграв с командой 6 титулов в Премьер-лиге и Лиге чемпионов в 2023 году. Его контракт с клубом истекает 30 июня 2025 года.
Возвращение "Наполи" в Лигу чемпионов и возможность сотрудничества с тренером Антонио Конте побудили Де Брейне выбрать итальянский клуб. Его переход в "Наполи" может способствовать дальнейшему укреплению репутации команды в европейском футболе.