O‘zbekiston – Qatar o‘yinini xitoylik hakam boshqaradi
2025-yil 10-iyun kuni O‘zbekiston milliy terma jamoasi Jahon chempionati saralash bosqichi doirasida Qatar termasiga qarshi o‘yin o‘tkazadi, deb xabar berdi UPL. Ushbu uchrashuv O‘zbekistonda bo‘lib o‘tadi va O‘zbekiston uchun turnir jadvali nuqtai nazaridan ahamiyatga ega emas, chunki terma jamoa avvalgi turda BAAni mag‘lub etib, Jahon chempionati yo‘llanmasini qo‘lga kiritgan edi.
O‘yin muxlislar uchun bayram kayfiyatida o‘tishi kutilmoqda. O‘zbekiston jamoasi o‘z maydonida so‘nggi o‘yinda g‘alabani nishonlashi mumkin.
Qatar esa ushbu o‘yinda g‘alaba qozonishi shart — ular uchun uchinchi o‘ringa chiqish va keyingi saralash bosqichida qatnashish imkoniyati mavjud. Shu sababli mehmonlar uchun uchrashuv nihoyatda muhim.
Mazkur o‘yinga bosh hakam sifatida Xitoylik Ma Ning tayinlangan. U Qatar – O‘zbekiston uchrashuvini boshqaradi va BAAga qarshi raqobatda muhim rol o‘ynaydi.

Узбекистан – Катар игру будет судить китайский арбитр
10 июня 2025 года национальная сборная Узбекистана проведет матч против сборной Катара в рамках отборочного этапа чемпионата мира, сообщает UPL. Эта встреча пройдет в Узбекистане и не имеет значения с точки зрения турнирной таблицы, так как сборная ранее одержала победу над ОАЭ и обеспечила себе путевку на чемпионат мира.
Игра ожидается в праздничной атмосфере для болельщиков. Сборная Узбекистана может отпраздновать победу в своем последнем матче на домашнем стадионе.
Катар же должен выиграть в этом матче — у них есть возможность занять третье место и участвовать в следующем отборочном этапе. Поэтому для гостей встреча крайне важна.
На данную игру назначен главный судья из Китая Ма Нин. Он будет судить матч Катар – Узбекистан и сыграет важную роль в противостоянии с ОАЭ.