"Tottenxem" bir cheklov sababli Son Xin Minni sota olmayapti
Londonning "Tottenxem" jamoasi tarkibidagi asosiy yulduzlardan biri — Son Xin Minning taqdiri hali ham noaniqligicha qolmoqda. Janubiy koreyalik hujumchi kelasi mavsumni qayerda boshlashi masalasi muxlislar va ekspertlar o‘rtasida qizg‘in muhokama etilmoqda.
Frankning rejalarida Son bormi?
Jamoaning yangilangan bosh murabbiyi Tomas Frank kelasi mavsum uchun tarkibni qayta shakllantirishni rejalashtirmoqda. U o‘z uslubiga mos keladigan futbolchilarni jamoada qoldirib, qolganlar bilan xayrlashishni maqsad qilgan. Shu nuqtayi nazardan, Son Xin Min ham ehtimoliy transferlar ro‘yxatida paydo bo‘lgan.
Biroq…
Tijoriy sabablar tufayli hozircha sotilmaydi
“Tottenxem”ning Osiyodagi tijoriy safar rejalari Sonning yaqin orada jamoani tark etishiga yo‘l qo‘ymayapti. Ma’lumotlarga qaraganda, jamoa yozda Janubiy Koreyaga tashrif buyuradi va u yerda “Nyukasl”ga qarshi o‘rtoqlik o‘yinida ishtirok etadi. Bu o‘yin klubning reklamaviy va moliyaviy loyihalari bilan bog‘langan bo‘lib, Sonning maydonda bo‘lishi shart qilib belgilangan.
Agar hujumchi bu o‘yinda ishtirok etmasa, "Tottenxem" katta miqdorda jarima to‘lashga majbur bo‘ladi. Shu bois, jamoa hozircha o‘z yulduzini tark etishiga ruxsat bermaydi.
Avgustda katta ehtimol bilan ketadi
Shuningdek, mutaxassislar va insayderlar ta’kidlashicha, Son Xin Minning transferi bo‘yicha muzokaralar avgust oyida qayta jonlanishi mumkin. Sababi, Janubiy Koreya safaridan keyin klubning tijoriy majburiyatlari tugaydi va hujumchining taqdiri ochiq qoladi.
Eslatib o‘tamiz, Sonning "Tottenxem" bilan amaldagi shartnomasi 2026 yil yozigacha mo‘ljallangan. Uning jamoadagi nufuzi katta, ammo yoshi va maoshi tufayli klubning moliyaviy strategiyasida muayyan to‘siq sifatida ko‘rila boshlagani haqida ham xabarlar bor.
Mahalliy va Osiyo bozori uchun muhim shaxs
Shuningdek, Son "Tottenxem" uchun nafaqat sport jihatidan, balki tijoriy va marketing nuqtayi nazaridan ham juda qimmat aktiv hisoblanadi. Ayniqsa, Osiyo bozoridagi ta’siri — jamoaga katta daromad keltirib turadi. Shu bois, uning transferida nafaqat sport, balki biznes manfaatlar ham hal qiluvchi rol o‘ynaydi.
Xulosa qilib aytganda, Son Xin Minning “Tottenxem”dan ketishi hozircha amalga oshmasligi mumkin. Ammo avgust oyida vaziyat keskin o‘zgarishi va jahon futbolidagi katta transferlardan biriga guvoh bo‘lishimiz ehtimoldan xoli emas.

"Тоттенхэм" не может продать Сон Хын Мина из-за ограничения
Судьба одного из основных звезд лондонской команды "Тоттенхэм" — Сон Хин Мина — по-прежнему остается неопределенной. Вопрос о том, где южнокорейский нападающий начнет следующий сезон, активно обсуждается среди болельщиков и экспертов.
Есть ли Сон в планах Фрэнка?
Обновленный главный тренер команды Томас Фрэнк планирует перестроить состав на следующий сезон. Он намерен оставить в команде игроков, подходящих под его стиль, и попрощаться с остальными. С этой точки зрения, Сон Хин Мин также появился в списке потенциальных трансферов.
Однако…
Пока не будет продан по коммерческим причинам
Коммерческие планы "Тоттенхэма" в Азии не позволяют Сон Хин Мину покинуть команду в ближайшее время. Согласно информации, команда посетит Южную Корею этим летом и примет участие в товарищеском матче против "Ньюкасла". Эта игра связана с рекламными и финансовыми проектами клуба, и участие Сона на поле обязательно.
Если нападающий не примет участие в этом матче, "Тоттенхэм" будет вынужден заплатить крупный штраф. Поэтому команда пока не даст разрешения своему звездному игроку покинуть клуб.
Скорее всего, уйдет в августе
Также специалисты и инсайдеры подчеркивают, что переговоры о трансфере Сон Хин Мина могут возобновиться в августе. Причина в том, что после поездки в Южную Корею у клуба завершатся коммерческие обязательства, и судьба нападающего останется открытой.
Напоминаем, что действующий контракт Сона с "Тоттенхэмом" рассчитан до лета 2026 года. Его авторитет в команде велик, но из-за возраста и зарплаты также поступают сообщения о том, что он начинает рассматриваться как определенное препятствие в финансовой стратегии клуба.
Важная фигура для местного и азиатского рынка
Кроме того, Сон является очень ценным активом для "Тоттенхэма" не только с спортивной точки зрения, но и с коммерческой и маркетинговой. Особенно его влияние на азиатский рынок — приносит команде значительный доход. Поэтому в его трансфере решающую роль играют не только спортивные, но и бизнес-интересы.
В заключение, уход Сон Хин Мина из "Тоттенхэма" в настоящее время может не состояться. Однако в августе ситуация может резко измениться, и мы можем стать свидетелями одного из крупных трансферов в мировом футболе.