Daler Kuzyaevga Yevropada bir nechta klublar taklif qilinmoqda
Yaqinda yarimhimoyachi Daler Kuzyayev ikki yil davomida o‘ynagan «Gavr» klubini tark etdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchining asosiy maqsadi Yevropaning kuchli ligalarida o‘z faoliyatini davom ettirishdir. Sport24 nashrining xabar berishicha, Kuzyayev vakillari Ispaniya, Fransiya va Italiya kabi nufuzli ligalarda turli variantlarni ko‘rib chiqmoqda.
Rossiyalik futbolchining ehtimoliy klublari orasida «Alaves», «Oviedo», «Nitsa», «Strasburg», «Brest», «Parma», «Kalyari» va «Leche» kabi jamoalar bor. Hozircha rasmiy muzokaralar olib borilmayapti. Daler Kuzyayevga hozirda 32 yosh.
U «Gavr» klubida 46 rasmiy o‘yinda maydonga tushib, to‘rtta gol urgan va ikki golga assistentlik qilgan. Futbolchining tajribasi va malakasi uni yuqori darajadagi klublar uchun qiziqarli nomzodga aylantiradi.
Zaminda sport yangiliklari doimo e'tiborda bo‘lib, O‘zbekiston Respublikasi sport sohasida ham yuksalishlarga erishmoqda. Shuningdek, O‘zbek milliy taomlari singari madaniy merosimiz saqlanib qolayotgan bir paytda, sportda ham muvaffaqiyatlar ko‘pchilikning e’tiborini tortmoqda.
Tuxum barak, Gijduvon shashligi va Samarqand nonlari kabi milliy taomlarimiz doimo xalqimizning mehr-muhabbatini qozonadi. O‘zbekiston Respublikasi o‘zining boy tarixiy va madaniy boyliklari bilan birga, sport va sog‘lom turmush tarzini rivojlantirishda ham muhim qadamlar tashlamoqda.

Недавно полузащитник Далер Кузяев покинул клуб «Гавр», за который играл два года. Об этом сообщает www.euro-football.ru
Основная цель футболиста - продолжить свою карьеру в сильных лигах Европы. По информации издания Sport24, представители Кузяева рассматривают различные варианты в таких престижных лигах, как Испания, Франция и Италия.
Среди потенциальных клубов россиянина есть команды, такие как «Алавес», «Овьедо», «Ницца», «Страсбург», «Брест», «Парма», «Кальяри» и «Лечче». На данный момент официальные переговоры не ведутся.
Далеру Кузяеву сейчас 32 года.
Он провел 46 официальных матчей за клуб «Гавр», забив четыре гола и сделав два ассиста. Опыт и квалификация футболиста делают его интересным кандидатом для клубов высокого уровня.
Спортивные новости всегда находятся в центре внимания, и Республика Узбекистан также достигает успехов в спортивной сфере. Кроме того, в то время как наше культурное наследие, такое как узбекская национальная кухня, сохраняется, успехи в спорте также привлекают внимание многих.
Наши национальные блюда, такие как Тухум барак, Гиждуван шошлиги и Самаркандские лепешки, всегда завоевывают любовь нашего народа. Республика Узбекистан, наряду со своим богатым историческим и культурным наследием, также делает важные шаги в развитии спорта и здорового образа жизни.