Leon Goretska: «Bavariyada o‘z o‘rnimi topdim va ishonaman»
Bavariya jamoasining yarim himoyachisi Leon Goretska o‘zining Myunxendagi klubdagi vaziyati haqida fikr bildirdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
U jamoaning bosh murabbiyi Vensan Kompani haqida yuqori baho berdi. Goretska o‘z so‘zlarida "Bavariyada bo‘lish men uchun juda quvonchli. O‘tgan mavsumda qiyin davrni boshdan kechirdim, lekin mavsum o‘rtalarida yana jamoaga kerak bo‘ldim.
Rostini aytsam, bosh murabbiy meni qadrlaydi, degan his-tuyg‘u darhol paydo bo‘ldi. Bu his hozir ham davom etmoqda.
Murabbiy klub uchun eng muhim shaxslardan biridir. O‘tgan mavsumda jamoaga yordam berganimga ishonaman va yangi mavsumda ham xuddi shunday qilaman", dedi. Shuningdek, "Bavariya" Klublar jahon chempionatining 1/8 finaliga chiqdi va u yerda "Flamenqo" jamoasi bilan o‘yinda maydonga tushadi.
Bu musobaqa jamoaga yangi imkoniyatlar ochib beradi va Goretska ham shaxsiy ham jamoaviy muvaffaqiyatlar uchun kurashishda davom etishini ta’kidladi. Uning so‘zlariga ko‘ra, murabbiyning ishonchi va jamoaning qo‘llab-quvvatlashi o‘zini yanada kuchliroq qilmoqda.

Леон Горецка: «Я нашел свое место в Баварии и верю»
Полузащитник "Баварии" Леон Горецка высказал свое мнение о ситуации в клубе из Мюнхена. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
Он высоко оценил главного тренера команды Венсана Компани. Горецка в своих словах сказал: "Быть в "Баварии" для меня очень приятно. В прошлом сезоне я пережил трудный период, но в середине сезона я снова стал нужным команде.
Честно говоря, чувство, что главный тренер меня ценит, возникло сразу. Это чувство продолжается и сейчас.
Тренер является одним из самых важных людей для клуба. Я уверен, что помог команде в прошлом сезоне и буду делать то же самое в новом сезоне", - сказал он. Также "Бавария" вышла в 1/8 финала клубного чемпионата мира, где сыграет с командой "Фламенго".
Этот турнир открывает новые возможности для команды, и Горецка также подчеркнул, что продолжит бороться за личные и командные успехи. По его словам, доверие тренера и поддержка команды делают его еще сильнее.