Fedor Smolovga Qatar va BAA klublaridan takliflar bor
Hujumchi Fyodor Smolov Chempionlik mavsumidan so‘ng "Krasnodar" klubini tark etdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Endi 35 yoshli futbolchi erkin agent maqomida yangi jamoa izlamoqda. Uning kelajakdagi qaysi klubga o‘tishi hali aniq emas. Metaratings ma'lumotlariga ko‘ra, Smolov uchun xorijdan takliflar bor.
Qatarning va BAAning chempionatlaridan jamoalar tajribali hujumchiga qiziqish bildirmoqda. Qaysi aniq klublar Fyodorni kuzatayotgani haqida ma'lumot berilmagan. O‘tgan mavsumda Smolov 24 rasmiy o‘yin o‘tkazib, 4 ta gol urdi va 4 ta samarali uzatma qildi.
Transfermarkt portalining bahosiga ko‘ra, uning qiymati taxminan 1 million yevroni tashkil etadi. Futbolchi yangi klub topish uchun imkoniyatlarni ko‘rib chiqmoqda va faoliyatini davom ettirishga tayyor.

У Федора Смолова есть предложения от клубов Катара и ОАЭ
Нападающий Фёдор Смолов покинул клуб "Краснодар" после чемпионского сезона. Об этом сообщает www.euro-football.ru
Теперь 35-летний футболист ищет новую команду в статусе свободного агента. Его переход в какой-либо клуб пока не определён. Согласно данным Metaratings, у Смолова есть предложения из-за границы.
Команды из чемпионатов Катара и ОАЭ проявляют интерес к опытному нападающему. Информация о том, какие именно клубы следят за Фёдором, не была предоставлена. В прошлом сезоне Смолов провёл 24 официальных матча, забил 4 гола и сделал 4 результативные передачи.
По оценке портала Transfermarkt, его стоимость составляет примерно 1 миллион евро. Футболист рассматривает возможности для поиска нового клуба и готов продолжать свою карьеру.