Gallas: Arsenal Rodrigo o‘rniga Martinellini saqlashi kerak
Arsenal hujum chizig‘ini kuchaytirishni istamoqda va klub faol ravishda Real jamoasidan hujumchi Rodrigo bilan bog‘lanmoqda. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Bu boradagi fikrini Arsenalning sobiq futbolchisi Vilyam Gallas bildirdi. Gallasning so‘zlariga ko‘ra, Rodrigoning Arsenalga o‘tishni xohlash ehtimoli bor, ammo bu uning aynan Arsenal safida o‘ynashni xohlaydi degani emas. U Arsenal uchun eng muhim narsa Gabriel Martinellini saqlab qolish ekanligini ta’kidladi, chunki biz uning qaysi darajada o‘ynay olishini ko‘rdik.
Hozirda Rodrigoga oson emas, ammo Arsenal uchun mavjud imkoniyatlardan foydalanish yaxshiroq bo‘lishi mumkin. Kelasi Angliya chempionatining birinchi turida Arsenal mehmonda Manchester Yunaytedga qarshi o‘ynaydi. Real jamoasi hujumchi uchun 90 million yevro so‘raydi.
Bu transfer Arsenal uchun muhim qaror bo‘lib, jamoaning hujum kuchini qanday shakllantirishi kelajakdagi muvaffaqiyatlarga ta’sir ko‘rsatadi.

Галлас: Арсенал должен сохранить Мартинелли вместо Родриго
Арсенал хочет усилить свою атакующую линию и активно связывается с нападающим Реала Родриго. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
Мнение по этому поводу высказал бывший футболист Арсенала Уильям Галлас. По словам Галласа, есть вероятность, что Родриго хочет перейти в Арсенал, но это не значит, что он именно хочет играть в Арсенале. Он подчеркнул, что для Арсенала самое важное — сохранить Габриэля Мартинелли, так как мы видели, на каком уровне он может играть.
Сейчас Родриго не легко, но лучше воспользоваться имеющимися возможностями для Арсенала. В первом туре следующего чемпионата Англии Арсенал сыграет дома против Манчестер Юнайтед. Реал требует 90 миллионов евро за нападающего.
Этот трансфер станет важным решением для Арсенала и повлияет на то, как будет формироваться атакующая мощь команды, что в свою очередь скажется на будущих успехах.