Futbol olamida taniqli sobiq "Real" futbolchisi Luis Figu Xabi Alonso jamoani qisqa vaqt ichida o‘zgartira oladimi, degan savolga javob berdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lum bo‘lishicha, Alonso Klublar Jahon chempionati oldidan "Qirollik klubi" bosh murabbiyi etib tayinlangan va Carlo Anchelottining o‘rnini egallagan. Figu bu borada fikr bildirar ekan, hozirda Alonso uchun asosiy vazifa murabbiy sifatida "Real"ga moslashish ekanligini ta’kidladi.
U vaqt juda cheklanganligi uchun qisqa davrda natijani baholash mushkul ekanligini aytdi. Xabi Alonso rahbarligida "Real" Klublar Jahon chempionatida "Al-Hilal" bilan 1:1 hisobida durang o‘ynadi va "Pachuka"ni 3:1 hisobida mag‘lub etdi.
Oldinda "Red Bull Zalsburg" jamoasiga qarshi muhim o‘yin kutmoqda. Shunday qilib, jamoaning yangi murabbiyi uchun hozirda asosiy vazifa o‘yinchilarni va jamoani yangi taktikaga moslashtirishdan iborat.
Keyingi o‘yinlar natijalari esa Alonso rahbarligini yanada aniqroq baholash imkonini beradi. Figu ta’kidlashicha, vaqt o‘tishi bilan Alonso jamoani o‘z uslubida boshqarishga muvaffaq bo‘ladi.

переменная облачность ветер 1.1 м/с, В
В мире футбола известный бывший игрок "Реала" Луис Фигу ответил на вопрос, сможет ли Хаби Алонсо изменить команду за короткое время. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
Как стало известно, Алонсо был назначен главным тренером "Королевского клуба" перед клубным чемпионатом мира и занял место Карло Анчелотти. Фигу, высказывая свое мнение, отметил, что в настоящее время основной задачей Алонсо как тренера является адаптация к "Реалу".
Он сказал, что из-за ограниченного времени трудно оценить результат за короткий период.
Под руководством Хаби Алонсо "Реал" сыграл вничью 1:1 с "Аль-Хилал" на клубном чемпионате мира и одержал победу над "Пачукой" со счетом 3:1.
Впереди ожидает важная игра против команды "Ред Булл Зальцбург". Таким образом, для нового тренера команды в настоящее время основной задачей является адаптация игроков и команды к новой тактике.
Результаты следующих игр позволят более точно оценить руководство Алонсо. Фигу подчеркивает, что со временем Алонсо сможет управлять командой в своем стиле.