Milliyet nashrining xabar berishicha, Istanbul klubi bu futbolchini Moskvaning "Dinamo" jamoasidan sobiq o‘yinchi Sebastyan Shimanski ketishi mumkin bo‘lgan holatda o‘z safiga qo‘shishni rejalashtirmoqda. Avvalroq ma’lum bo‘lishicha, "Zenit" Vendelning transferi bo‘yicha Braziliyaning "Botafogo" klubi bilan kelishuvga erishgan, ammo so‘nggi daqiqalarda xaridor tomonidagi moliyaviy muammolar sababli o‘sha o‘tish amalga oshmagan. Hozirgi mavsumda, 2024/2025 yillarda, Vendel barcha musobaqalarda jami 27 o‘yinda maydonga tushib, 2 ta gol urgan va 13 ta golga uzatma bergan. Vendelning transfer qiymati taxminan 20 million yevro atrofida baholanmoqda.
27 yoshli braziliyalik futbolchining amaldagi shartnomasi 2028 yilning 30 iyunigacha mo‘ljallangan. Ushbu holat kelajakda uning boshqa jamoaga o‘tishi ehtimolini saqlab qolmoqda.
"Fenerbaxche" esa o‘z tarkibini kuchaytirish maqsadida ushbu futbolchini o‘z safiga qo‘shishni ko‘zda tutmoqda.

Фенербахче может заменить Вендала на старого игрока Динамо
Турецкий клуб "Фенербахче" проявляет интерес к покупке центрального полузащитника команды "Зенит" Вендела. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
По информации издания Milliyet, стамбульский клуб планирует добавить этого футболиста в свой состав в случае возможного ухода бывшего игрока московского "Динамо" Себастьяна Шимански. Ранее стало известно, что "Зенит" достиг соглашения с бразильским клубом "Ботафого" по трансферу Вендела, однако в последние минуты переход не состоялся из-за финансовых проблем со стороны покупателя. В текущем сезоне, 2024/2025 годов, Вендел провел 27 матчей во всех соревнованиях, забил 2 гола и отдал 13 голевых передач. Стоимость трансфера Вендела оценивается примерно в 20 миллионов евро.
Контракт 27-летнего бразильского футболиста действителен до 30 июня 2028 года. Эта ситуация сохраняет вероятность его перехода в другую команду в будущем.