Moskva "Spartak"ining sobiq himoyachisi Marek Sukhi va CSKAning sobiq yarim himoyachisi Tomas Netsid Pragadagi "Slaviya" klubining tarkibida yangi lavozimlarga tayinlandi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Netsid 20 yoshgacha bo‘lgan futbolchilardan iborat yoshlar jamoasining bosh murabbiyi bo‘ldi. Sukhi esa klubning skauti sifatida faoliyat yuritadi. "Biz ishonamizki, bu ikki tajribali futbolchi klub tizimida mustahkam poydevor yaratishda yordam beradi, yosh iste’dodlarga qimmatli tajriba ulashadi va butun yoshlar akademiyasi uchun namuna bo‘ladi", – dedi "Slaviya" sport direktori Przhemysl Kovarch klub matbuot xizmatiga. Marek Sukhi 2010 yildan 2014 yilgacha "Spartak" safida o‘ynab, 84 ta o‘yin o‘tkazgan va 5 ta gol urgan.
Tomas Netsid esa 2009 yildan 2015 yilgacha CSKA sharafini himoya qilib, 75 ta o‘yinda maydonga tushib, 19 ta gol urgan. Endilikda ular o‘z tajribalari bilan yosh futbolchilar rivojiga hissa qo‘shadi.

Экс-футболисты назначены на важные должности в академии Славии
Бывший защитник московского "Спартака" Марек Сухи и бывший полузащитник ЦСКА Томаш Нецид были назначены на новые должности в пражском клубе "Славия". Об этом сообщает www.euro-football.ru.
Нецид стал главным тренером молодежной команды, состоящей из футболистов до 20 лет. Сухи будет работать в качестве скаута клуба. "Мы верим, что эти два опытных футболиста помогут создать прочный фундамент в системе клуба, поделятся ценным опытом с молодыми талантами и станут примером для всей молодежной академии", – сказал спортивный директор "Славии" Пшемыслав Ковач клубной пресс-службе. Марек Сухи играл за "Спартак" с 2010 по 2014 год, проведя 84 матча и забив 5 голов.
Томаш Нецид защищал честь ЦСКА с 2009 по 2015 год, сыграв в 75 матчах и забив 19 голов. Теперь они будут вносить свой вклад в развитие молодых футболистов.