Alonso: Bellingem "Real" uchun kalit o'yinchi hisoblanadi
Madridning "Real" jamoasi bosh murabbiyi Xabi Alonso yarim himoyachi Jud Bellingemning o‘yini haqida fikr bildirdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
U so‘zlarida Bellingemning jamoa uchun muhim o‘yinchi bo‘lishini ta’kidladi. So‘nggi Klub Jahon chempionati doirasidagi “Pachuka”ga qarshi o‘yinda (3:1) ingliz futbolchisi gol urib, uchrashuvning eng yaxshi o‘yinchisi deb topildi.
Alonsoning aytishicha, Bellingem ajoyib fazilatlarga ega va maydon markazidagi o‘yinga ta’siri katta. Murabbiy, Judning doimiy ravishda o‘z ustida ishlashga intilishini ham ta’kidladi.
U jamoaning markazida asosiy figuraga aylanishi kutilmoqda. Shuningdek, kelasi kecha, payshanbadan jumaga o‘tar kechasi, "Real" va "Red Bull Zaltsburg" o‘rtasidagi uchrashuv bo‘lib o‘tadi.
Bu o‘yin Klub Jahon chempionatining guruh bosqichidagi uchinchi tur doirasida kechadi. Madrid jamoasi uchun bu o‘yin muhim hisoblanadi, chunki guruhda yuqori o‘rinlarni egallash uchun har bir natija katta ahamiyatga ega.
Xabi Alonso jamoasining keyingi o‘yinlarga tayyorgarligini va Bellingemning o‘yin uslubidagi o‘zgarishlarni kuzatish qiziqarli bo‘lishini aytdi. Umuman olganda, Bellingemning "Real"dagi faoliyati jamoa uchun katta umidlarni uyg‘otmoqda.

Алонсо: Беллингем является ключевым игроком для "Реала"
Главный тренер мадридского "Реала" Хаби Алонсо высказался о игре полузащитника Джуда Беллингема. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
Он отметил, что Беллингем является важным игроком для команды. В последнем матче против "Пачуки" в рамках Клубного чемпионата мира (3:1) английский футболист забил гол и был признан лучшим игроком встречи.
По словам Алонсо, у Беллингема отличные качества, и его влияние на игру в центре поля велико. Тренер также подчеркнул стремление Джуда постоянно работать над собой.
Ожидается, что он станет ключевой фигурой в центре команды. Кроме того, завтра, с четверга на пятницу, пройдет матч между "Реалом" и "Ред Булл Зальцбург".
Эта игра состоится в рамках третьего тура группового этапа Клубного чемпионата мира. Для мадридской команды этот матч важен, так как каждый результат имеет большое значение для занятия высоких мест в группе.
Хаби Алонсо сказал, что будет интересно наблюдать за подготовкой команды к следующим играм и изменениями в игровом стиле Беллингема. В целом, деятельность Беллингема в "Реале" вызывает большие надежды у команды.