Madrid "Real" jamoasining yarim himoyachisi Braim Dias bosh murabbiy Xabi Alonso haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Jamoa ispaniyalik murabbiy boshchiligida faqat ikki o‘yin o‘tkazdi, ammo matbuotdagi sharhlarga ko‘ra, ko‘plab futbolchilar mutaxassisning ish uslubidan ta’sirlangan. Dias ham bu borada o‘z fikrini aytdi. Yarim himoyachi aytishicha, yangi murabbiy jamoani yaxshi biladi va uning kutganlari qanday ekanligini yaxshi tushunadi.
Dias Alonso ishini yuqori baholadi va unga nisbatan mamnunligini bildirdi. U murabbiyning jamoaga ijobiy ta’sir ko‘rsatishini ta’kidladi. Juma kuni bo‘lib o‘tadigan Jahon klub chempionati doirasidagi "Real" va "Red Bull Zalsburg" o‘rtasidagi o‘yin Moskva vaqti bilan soat 04:00 da boshlanadi.
Ikkala jamoa ham ikki turdan keyin to‘rtta ochko bilan jadvalda bir xil ko‘rsatkichga ega. Bu o‘yinda g‘olib aniq bo‘lib, guruh peshqadamligida oldinga chiqishga intiladi.
Murabbiy va futbolchilar bu bahsga jiddiy tayyorgarlik ko‘rmoqda, jamoa imkon qadar yaxshiroq natija ko‘rsatishga harakat qilmoqda.

Брайм Диас: Хаби Алонсо команду ведет к успеху
Полузащитник мадридского "Реала" Брайм Диас поделился своими мыслями о главном тренере Хаби Алонсо. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
Команда провела всего две игры под руководством испанского тренера, но, по словам прессы, многие футболисты были впечатлены стилем работы специалиста. Диас также высказал свое мнение по этому поводу. Полузащитник отметил, что новый тренер хорошо знает команду и понимает, чего от нее ожидает.
Диас высоко оценил работу Алонсо и выразил свое удовлетворение им. Он подчеркнул, что тренер окажет положительное влияние на команду. Игра между "Реалом" и "Ред Булл Зальцбург" в рамках чемпионата мира клубов пройдет в пятницу и начнется в 04:00 по московскому времени.
Обе команды имеют одинаковые показатели в таблице, набрав по четыре очка после двух туров. В этой игре победитель станет известен, и команды будут стремиться занять первое место в группе.
Тренер и футболисты серьезно готовятся к этому матчу, команда старается показать как можно лучший результат.