Inter murabbiyi Kivu River Plate ustidan g‘alaba haqida fikr bildirdi
Uchunchi tur guruh bosqichidagi jahon klub chempionati doirasida Milanning "Inter" jamoasi Argentina vakili "River Pleyt" jamoasiga qarshi 2:0 hisobida g‘alaba qozondi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu natija bo‘yicha "Neradzurri" jamoasi bosh murabbiyi Kristian Kivu o‘z fikrlarini bildirdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, jamoa o‘z vazifasini bajarib, turnirning 1/8 final bosqichiga chiqishga muvaffaq bo‘ldi.
O‘yin birinchi bo‘limida juda qiyin kechdi. Oraliq tanaffusdan so‘ng esa jamoa o‘yinni yaxshiroq nazorat qila oldi.
Martinyesning maydonni tark etishi natijasida vaziyat ancha osonlashdi. Bu haqida FIFA matbuot xizmati ma’lumot berdi. Keyingi bosqichda Kivu boshchiligidagi "Inter" jamoasi Braziliya vakili "Fluminense" jamoasi bilan kuch sinashadi.
Ushbu o‘yin 1 iyul kuni bo‘lib o‘tadi. Jamoaning keyingi o‘yinlari muvaffaqiyatli kechishi uchun barcha imkoniyatlar mavjudligi ta’kidlandi.
Shuningdek, murabbiy o‘yinchilarning jismoniy va ruhiy holati yaxshi ekanini qayd etdi. Turnirning davomida raqiblar darajasida o‘zgarishlar, taktikalarning moslashuvi muhim ahamiyatga ega bo‘ladi.

Интер тренер Киву высказался о победе над Ривер Плейт
В третьем туре группового этапа чемпионата мира клубов миланский "Интер" одержал победу над аргентинским клубом "Ривер Плейт" со счетом 2:0. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
По этому поводу главный тренер команды "Нерадзурри" Кристиан Киву высказал свое мнение. По его словам, команда справилась с задачей и смогла выйти в 1/8 финала турнира.
Игра в первом тайме была очень сложной. После перерыва команда смогла лучше контролировать игру.
Уход Мартиньеса с поля значительно упростил ситуацию. Об этом сообщила пресс-служба ФИФА. На следующем этапе команда "Интер" под руководством Киву встретится с бразильским клубом "Флуминенсе".
Эта игра состоится 1 июля. Подчеркнуто, что у команды есть все возможности для успешного проведения следующих матчей.
Также тренер отметил, что физическое и психологическое состояние игроков хорошее. В ходе турнира изменения в уровне соперников и адаптация тактик будут иметь важное значение.