Dmitriy Kuznetsov CSKA bosh murabbiy bo‘lishga tayyor edi
Sobiq CSKA futbolchisi Dmitriy Kuznetsov “armeyetslar”ning yangi bosh murabbiyi bo‘lishga tayyor edi yoki yo‘qligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Kuznetsov o‘zining 20 yildan ortiq vaqtini o‘tkazgan, chempionlikni qo‘lga kiritgan va o‘z nomini yaratgan klubiga qanday qilib rad javobini berishi mumkinligini tushuntirdi. U klubga zarar yetkazmoqchi emasligini ta’kidladi.
Shuningdek, mutaxassis kimga imkon berilayotganini, kimga esa berilmasligini tushunolmasligini aytdi. Eslatib o‘tamiz, ilgari Marko Nikolić bosh murabbiylik lavozimidan Grongiyada ishlash uchun ketgan edi.
Uning o‘rniga shveytsariyalik mutaxassis Fabio Chelestini tayinlangan. Kuznetsovning fikricha, klubga sodiq bo‘lgan insonlar imkoniyatlardan chetda qolmasligi lozim.

Дмитрий Кузнецов был готов стать главным тренером ЦСКА
Бывший футболист ЦСКА Дмитрий Кузнецов высказал свое мнение о том, готов ли он стать новым главным тренером "армейцев". Об этом сообщает www.euro-football.ru.
Кузнецов объяснил, как он может отказать клубу, в котором провел более 20 лет, стал чемпионом и создал свое имя. Он подчеркнул, что не хочет причинять вред клубу.
Также специалист отметил, что не понимает, кому предоставляются возможности, а кому нет. Напомним, ранее Марко Николиć покинул пост главного тренера, чтобы работать в Грондинге.
На его место был назначен швейцарский специалист Фабио Челестини. По мнению Кузнецова, люди, верные клубу, не должны оставаться без возможностей.