Pyanichning ketishi Spartak uchun muhim emas, dedi Chervichenko
Moskva "Spartak"ining sobiq prezidenti Andrey Chervichenko CSKAdan yarim himoyachi Miralem Pyanichning ketishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U klub va bosniyalik futbolchi o‘rtasidagi shartnoma 2025-yil iyun oyida tugagani uchun uzaytirilmaganini eslatdi. Chervichenko so‘zlariga ko‘ra, Pyanichning ketishi unda hech qanday tashvish uyg‘otmaydi.
Aksincha, u uchun Kislqak, Abdulkadirov va Glebovning taraqqiyoti Pyanichdan ko‘ra muhimroq va qiziqarli. Miralemning kelishi va ketishi faqat shamol kabi o‘tib ketdi, dedi u "Chempionat" nashriga bergan intervyusida.
Shuningdek, sobiq rahbar futbol ismga emas, balki maydondagi faollikka bog‘liq ekanligini ta’kidladi. 35 yoshli bosniyalik futbolchining eng yaxshi yillari ortda qolganini aytdi.
Rossiya Premer Ligasi va Kubok musobaqalarida u 25 o‘yinda uchta golga berilgan uzatmani amalga oshirdi, ammo gol ura olmadi. Shunday qilib, jamoa kelajakdagi o‘yinchilarga e’tibor qaratmoqda va jamoani yoshartirishni maqsad qilgan.
Pyanichning ketishi klub uchun katta yo‘qotish sifatida ko‘rilmayapti. Uning o‘rnini bosadigan yangi futbolchilar jamoaga yangi ruh va kuch olib kelishi kutilmoqda.

Уход Пьянича не важен для Спартака, сказал Червиченко
Бывший президент московского "Спартака" Андрей Червиченко высказался о уходе полузащитника Миралема Пьянича из ЦСКА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он напомнил, что контракт между клубом и боснийским футболистом не был продлен, так как истекает в июне 2025 года. По словам Червиченко, уход Пьянича его не беспокоит.
Напротив, для него развитие Кисляка, Абдулкадирова и Глебова важнее и интереснее, чем Пьянич. Уход и приход Миралема прошли мимо, как ветер, сказал он в интервью изданию "Чемпионат".
Также бывший руководитель подчеркнул, что футбол зависит не от имени, а от активности на поле. Он отметил, что лучшие годы 35-летнего боснийского футболиста позади.
В Российской Премьер-Лиге и Кубке он провел 25 матчей, отдал три голевые передачи, но не забил ни одного гола. Таким образом, команда сосредоточена на будущих игроках и ставит цель омолодить состав.
Уход Пьянича не рассматривается как большая потеря для клуба. Ожидается, что новые футболисты, которые займут его место, принесут команде новый дух и силу.