Eder Militao og’ir jarohatdan so‘ng maydonga qaytmoqda
Madridning "Real" jamoasining markaziy himoyachisi Eder Militao jarohatdan keyingi tiklanishni yakunlamoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Braziliyalik futbolchi o'tgan yilning noyabr oyidan beri oldingi tizzasidagi kesilgan bog'lam sababli maydonga tusha olmayapti. Jurnalist Serxio Kirante ma'lumotlariga ko‘ra, "Real" 27 yoshli futbolchini Jahon klublar chempionati chorak final uchrashuvi uchun ro‘yxatga kiritishi mumkin.
Markaziy himoyachi tez orada jamoaga qaytish arafasida turibdi. Habi Alonso boshqaruvidagi jamoa hali pley-off bosqichiga yo‘l oldi, deb ayta olmaymiz. Bugun Madrid jamoasi guruhdagi so‘nggi o‘yinida "Red Bull Zaltsburg" bilan to‘qnash keladi.
Uchrashuv Moskva vaqti bilan soat 4:00 da boshlanadi. Hozirda madridliklar va avstriyaliklar 4 tadan ochko jamg‘argan, "Al-Hilol" esa 3-o‘rinda 2 ochkoga ega.
Ushbu o‘yinda "Real" g‘alaba qozonsa, pley-offga yo‘llanmani ta'minlashi mumkin. Eder Militaoning shifo topib, maydonga qaytishi jamoa uchun muhim yangilik hisoblanadi.

Эдер Милитао после тяжелой травмы возвращается на поле
Центральный защитник мадридского "Реала" Эдер Милитао завершает восстановление после травмы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Бразильский футболист не мог выйти на поле с ноября прошлого года из-за разрыва связки на переднем колене. По информации журналиста Серджио Киренте, "Реал" может включить 27-летнего футболиста в состав на четвертьфинальный матч чемпионата мира среди клубов.
Центральный защитник находится на грани возвращения в команду. Пока нельзя сказать, что команда под руководством Хаби Алонсо прошла в стадию плей-офф. Сегодня мадридцы встретятся с "Ред Булл Зальцбург" в последнем матче группы.
Матч начнется в 4:00 по московскому времени. В настоящее время мадридцы и австрийцы набрали по 4 очка, а "Аль-Хилал" занимает 3-е место с 2 очками.
Если "Реал" одержит победу в этом матче, он может обеспечить себе выход в плей-офф. Возвращение Эдера Милитао на поле является важной новостью для команды.