Rifat Zhemaletdinov Turkiya klubiga o'tishi mumkin
Futbol agenti Vladimir Kuzmichev, sobiq CSKA o‘yinchisi Rifat Zhemaletdinovning manfaatlarini himoya qiluvchi, shogirdi kelajakdagi faoliyati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, hozircha Rossiyadan Rifatga hech qanday taklif kelmagan. Turkiyada esa bir klub uning xizmatlariga qiziqish bildirgan.
Agent va futbolchi ushbu klub bilan muzokaralar olib borayotgani, keyinchalik ayrim tafsilotlar ma’lum bo‘lishi mumkinligi haqida gapirdi. Rifat Zhemaletdinov 28 yoshda bo‘lib, o‘tgan yilning yozidan boshlab CSKA jamoasida o‘ynamoqda. Uning oldingi faoliyatida Qozonning Rubin va Moskvaning Lokomotiv klublarida to‘p surganligi ham bor.
O‘tgan mavsum Rossiya Premer-ligasida yarim himoyachi 24 o‘yinda maydonga tushib, ikki gol urgan va uchta golli pas bergan. Agentning so‘zlariga ko‘ra, hozirgi vaqtda Rifatga kelayotgan takliflar asosan Turkiyadan, Rossiya bozorida esa faollik sezilmayapti. Bu esa futbolchining faoliyatini davom ettirish uchun yangi imkoniyatlar qidirilayotganini ko‘rsatadi.
Kelajakda bu borada aniq ma’lumotlar e’lon qilinishi kutilmoqda. Mavjud vaziyatda Rifatning o‘yin amaliyoti va faoliyati ustida ishlar davom etmoqda.

Рифат Жемалетдинов может перейти в турецкий клуб
Футбольный агент Владимир Кузьмичев, представляющий интересы бывшего игрока ЦСКА Рифата Жемалетдинова, высказался о будущем своего подопечного. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, на данный момент Рифату не поступило никаких предложений из России. В Турции же один клуб проявил интерес к его услугам.
Агент и футболист сообщили, что ведут переговоры с этим клубом, и позже могут стать известны некоторые детали. Рифату Жемалетдинову 28 лет, и с прошлого лета он выступает за команду ЦСКА. В его предыдущей карьере также есть опыт игры в клубах Казани "Рубин" и Москвы "Локомотив".
В прошлом сезоне в Российской Премьер-лиге полузащитник провел 24 матча, забил два гола и отдал три голевые передачи. По словам агента, в настоящее время предложения для Рифата поступают в основном из Турции, в российском рынке активности не наблюдается. Это указывает на то, что ищутся новые возможности для продолжения карьеры футболиста.
В будущем ожидается публикация конкретной информации по этому вопросу. В текущей ситуации продолжается работа над игровым временем и карьерой Рифата.