Aleksandr Filin «Baltika» jamoasiga qo‘shildi
Himoyachi Aleksandr Filin Kaliningradning "Baltika" klubiga o‘tishi rasman e’lon qilindi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda klub matbuot xizmati ma’lumot berdi. Uning yangi shartnomasi 2028 yil 31 maygacha mo‘ljallangan.
O‘tgan mavsumda Aleksandr Filin Rossiyaning "Ximki" klubida o‘ynagan, biroq bu klub faoliyatini to‘xtatgan. 29 yoshli futbolchi barcha musobaqalarda jami 32 ta o‘yin o‘tkazgan, ammo gol yoki assist bilan o‘zini ko‘rsatmagan.
"Baltika" jamoasi bosh murabbiyi Andrey Talalaev boshchiligida Melbet Birinchi liga chempionligini qo‘lga kiritib, bir mavsumlik tanaffusdan so‘ng yana Rossiya Premyer Ligasi tarkibiga qaytdi. Yangi Rossiya Premyer Ligasi mavsumi iyul o‘rtalarida boshlanadi.
Aleksandr Filinning yangi jamoasidagi faoliyati muxlislar uchun qiziqarli bo‘lishi kutilmoqda. U himoya chizig‘ini mustahkamlashda muhim rol o‘ynashi kutilmoqda.
"Baltika" klubi o‘zining sog‘lom raqobatbardosh tarkibi bilan yangi mavsumga tayyorgarlik ko‘rmoqda.

Александр Филин присоединился к команде «Балтика»
Защитник Александр Филин официально перешел в клуб «Балтика» из Калининграда. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом проинформировала пресс-служба клуба. Его новый контракт рассчитан до 31 мая 2028 года.
В прошлом сезоне Александр Филин играл в клубе «Химки», однако этот клуб прекратил свое существование. 29-летний футболист провел в общей сложности 32 матча во всех турнирах, но не отметился ни голом, ни ассистом.
Команда «Балтика» под руководством главного тренера Андрея Талалаева завоевала чемпионство в Первой лиге Melbet и вернулась в состав Российской Премьер-Лиги после однолетнего перерыва. Новый сезон Российской Премьер-Лиги начнется в середине июля.
Деятельность Александра Филина в новой команде ожидается интересной для болельщиков. Он должен сыграть важную роль в укреплении обороны.