Pavlyuchenko: "Chelsi" Benfica ustidan g‘alaba qozonadi
Shanba kechqurun Jahon klub chempionatida "Benfika" va "Chelsi" jamoalari to‘qnashadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jamoalar musobaqaning 1/8 final bosqichida uchrashib, keyingi bosqichga yo‘llanma uchun bellashadilar. Ushbu o‘yinga oid o‘z bashoratini Rossiya terma jamoasi sobiq futbolchisi Roman Pavlyuchenko bildirdi. Pavlyuchenko fikricha, "Chelsi" jamoasi kuchliroq bo‘lib, ushbu o‘yinda g‘alaba qozonadi.
U o‘z tikishini "Chelsi"ning yutishiga qo‘yganini ma’lum qildi. O‘yin 28 iyun kuni Moskva vaqti bilan soat 23:00da boshlanadi. Futbol muxlislari o‘yinni matnli translyatsiya orqali kuzatishlari mumkin.
Ushbu bahsda g‘olib chiqqan jamoa chorak finalda "Palmeyras" va "Botafogo" o‘rtasidagi o‘yinning g‘olibi bilan to‘qnashadi. Musobaqa davomida jamoalar o‘z kuchini namoyish etib, finalga yo‘l olish uchun kurashadilar.
Har ikki jamoa ham o‘z mahorati va taktikasini ishga soladi, shuning uchun o‘yinda qiziqarli vaziyatlar ko‘pligi kutilyapti. Futbol ishqibozlari uchun bu o‘yin katta qiziqish uyg‘otadi.

Павлюченко: "Челси" одержит победу над Бенфикой
В субботу вечером в рамках чемпионата мира клубов встретятся команды "Бенфика" и "Челси". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команды сыграют в 1/8 финала турнира, сражаясь за путевку в следующий этап. Свою прогноз на эту игру озвучил бывший футболист сборной России Роман Павлюченко. По мнению Павлюченко, команда "Челси" сильнее и одержит победу в этой игре.
Он сообщил, что поставил ставку на победу "Челси". Игра начнется 28 июня в 23:00 по московскому времени. Футбольные болельщики смогут следить за матчем в текстовом формате.
Команда, которая выйдет победителем из этого противостояния, встретится в четвертьфинале с победителем матча между "Палмейрасом" и "Ботафого". В ходе турнира команды будут демонстрировать свои силы, борясь за выход в финал.
Обе команды применят свои навыки и тактику, поэтому ожидается много интересных моментов в игре. Этот матч вызовет большой интерес у футбольных фанатов.