Chelsi jamoasi Benfica ustidan g‘alaba qozonadi—Mor fikri
Jahon klublari o‘rtasidagi 2025 yilgi chempionatning pley-off bosqichida Lissabonning “Benfika” jamoasi Londonning “Chelsi” klubi bilan kuch sinashadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbol bo‘yicha mutaxassis Eduard Mor ushbu bahs haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, “Chelsi” tarkibi kuchliroq va jamoa yaxshi holatda. Ular o‘z o‘yinida rotatsiya qilish imkoniyatiga ega.
Mor o‘ylashicha, o‘yinda ko‘p gol bo‘lishi kutiladi. “Benfika” hujumda yaxshi o‘ynaydi, ammo g‘alabani “Chelsi” qo‘lga kiritadi.
Bu fikrlarni Eduard “RB Sport”ga aytib o‘tgan. “Benfika” va “Chelsi” o‘rtasidagi o‘yin bugun, 28 iyun kuni bo‘lib o‘tadi. Uchrashuv Moskva vaqti bilan soat 23:00 da boshlanadi.
O‘yinning batafsil matnli onlayn yoritilishi Liveresult.ru saytida mavjud bo‘ladi. Ushbu bahs futbol ishqibozlari uchun qiziqarli va muhim hisoblanadi.
Har ikki jamoa o‘z kuchini namoyish etishga tayyor. Natija esa muxlislar uchun katta qiziqish uyg‘otadi.

Команда Челси одержит победу над Бенфикой — мнение Мора
В плей-офф чемпионата мира клубов 2025 года команда Лиссабона "Бенфика" будет сражаться с лондонским клубом "Челси". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Футбольный эксперт Эдуард Мор поделился своими мыслями об этом матче. По его словам, состав "Челси" сильнее, и команда в хорошей форме. У них есть возможность ротировать состав в игре.
Мор считает, что в матче ожидается много голов. "Бенфика" хорошо играет в атаке, но победу одержит "Челси".
Эти мысли Эдуард озвучил "RB Sport". Игра между "Бенфикой" и "Челси" состоится сегодня, 28 июня. Матч начнется в 23:00 по московскому времени.
Подробное текстовое онлайн-освещение игры будет доступно на сайте Liveresult.ru. Этот матч считается интересным и важным для футбольных болельщиков.