Argentina yarim himoyachisi Lukas Vera Moskvadagi Lokomotiv klubiga o‘tishdan bosh tortdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Insayder Andrey Pankovning telegram kanaliga ko‘ra, Lokomotiv futbolchi uchun Moskvaga samolyot chiptalarini sotib olgan, ammo parvoz vaqtida yarim himoyachi Saudiya Arabistonidan foydali taklif oldi. Manbaning ma’lumotiga ko‘ra, Lokomotiv klubi futbolchining bunday xatti-harakatidan norozi bo‘lib, shartnoma bekor qilinishini o‘zi emas, balki uning vakili orqali eshitdi.
O‘tgan mavsumda 28 yoshli Vera Ximki klubida o‘ynadi. U Rossiya premer-ligasida 30 ta o‘yinda maydonga tushib, etti gol urdi va to‘rtta samarali uzatma berdi.
Bu holat Lokomotiv klubida munosabatlarning qiyinlashishiga sabab bo‘ldi va futbolchi bilan kelishuv amalga oshmadi. Futbolchilarning professional munosabatlari va kelishuvlarga hurmat bilan yondashishi muhim hisoblanadi.
Vera o‘z qarori orqali kelajakdagi faoliyatini Saudiya Arabistonida davom ettirishni ma’qul ko‘rdi. Bu esa uning shaxsiy manfaatlari va professional rivojlanishiga asoslangan qaror bo‘ldi.

Вера не поехала в Москву, а направилась в Саудовскую Аравию
Полузащитник Аргентины Лукас Вера отказался от перехода в московский клуб Локомотив. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации инсайдера Андрея Панкова в его телеграм-канале, Локомотив купил билеты на самолет для футболиста в Москву, однако во время полета полузащитник получил выгодное предложение из Саудовской Аравии. По данным источника, клуб Локомотив был недоволен таким поведением игрока и узнал о расторжении контракта не от него, а через его представителя.
В прошлом сезоне 28-летний Вера играл в клубе Химки. Он провел 30 матчей в Российской Премьер-Лиге, забил семь голов и сделал четыре результативные передачи.
Эта ситуация привела к осложнению отношений в клубе Локомотив, и соглашение с футболистом не состоялось. Важно, чтобы профессиональные отношения и соглашения футболистов уважались.
Вера решил продолжить свою карьеру в Саудовской Аравии, что стало решением, основанным на его личных интересах и профессиональном развитии.