Dag‘iston prezidenti futboldagi janjalni qoraladi
Dag‘iston prezidenti Sergey Melikov “Krasnodar” va Mahachqala “Dinamo” jamoalari o‘rtasidagi do‘stona o‘yindagi janjal haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvning 39-daqiqasida, hisob 1:0 “Krasnodar” foydasiga bo‘lgan paytda jamoalar o‘rtasida ommaviy to‘qnashuv boshlandi. Melikov ta’kidlaganidek, “Dinamo” prezidenti Hadji Hadjiev bu voqea yuzasidan Sergey Galitskiy bilan suhbatlashdi.
Klub rahbarlari o‘zaro kelishib, janjalni boshlagan va ishtirok etganlar jazolanishi kerakligi haqida qaror qabul qildi. Hudud rahbari o‘zining Telegram kanalida yozishicha, u bu qarorni to‘liq qo‘llab-quvvatlaydi va bunday holatlarda qatnashgan futbolchilarga chora ko‘rilishi shart.
Ularning har biri oddiy futbolchi emas, balki klubning yuzidir va shuning uchun Mahachqala “Dinamo”si hamda butun Dag‘iston futbolining obro‘siga ta’sir etadi. Shuningdek, Melikov o‘yinni sharhlovchining Kavkaz jamoalariga xos deb bildirilgan bunday munosabatni qattiq tanqid qildi va bunday gaplarni qabul qilib bo‘lmas deb topdi.
O‘yinning yakuniy natijasiga ko‘ra, “Krasnodar” 4:1 hisobida g‘alaba qozondi, maydondan esa besh futbolchi haydaldi. Bu voqea futbol madaniyati va tartib-intizom borasida jamoalar uchun muhim saboq bo‘lishi kerak.

Президент Дагестана осудил скандал в футболе
Президент Дагестана Сергей Меликов высказался о конфликте в товарищеском матче между командами "Краснодар" и "Динамо" Махачкалы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На 39-й минуте встречи, когда счет был 1:0 в пользу "Краснодара", началась массовая драка между командами. Как отметил Меликов, президент "Динамо" Хаджи Хаджиев обсудил этот инцидент с Сергеем Галицким.
Руководители клубов договорились о том, что те, кто начал и участвовал в конфликте, должны быть наказаны. Глава региона в своем Telegram-канале написал, что полностью поддерживает это решение и что меры должны быть приняты в отношении футболистов, участвовавших в таких ситуациях.
Каждый из них не просто футболист, а лицо клуба, и поэтому это влияет на репутацию как "Динамо" Махачкалы, так и всего футбола Дагестана. Также Меликов жестко раскритиковал отношение комментатора к командам Кавказа, назвав такие высказывания недопустимыми.
По итогам матча "Краснодар" одержал победу со счетом 4:1, с поля были удалены пятеро футболистов. Этот инцидент должен стать важным уроком для команд в вопросах футбольной культуры и дисциплины.