Sobiq Moskva “Spartak” va “Zenit” hujumchisi Pavel Pogrebnyak “Monako” yarimhimoyachisi Aleksandr Golovinning klubga Pol Pogbaning kelishi uning faoliyatiga qanday ta’sir qilishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
2024 yil 28 iyunda “Monako” jahon chempioni bo‘lgan Fransiya milliy terma jamoasi a’zosi Pol Pogbani o‘z tarkibiga qo‘shganini e’lon qildi. Pogrebnyakning so‘zlariga ko‘ra, Golovin uchun bunday raqobat klubdagi mavqeini yanada oshiradi va u uchun muhim bosqich hisoblanadi. U shuningdek, Pogbaning “Monako”ga kelishi nafaqat klub, balki butun Fransiya chempionatining ommaviyligini oshirish nuqtai nazaridan ham ijobiy holat ekanini ta’kidladi.
Bu transfer mamlakat futbolining yanada rivojlanishiga xizmat qiladi. Pol Pogba 2024 yil fevralidan buyon klubsiz edi, chunki u antidoping qoidalarini buzgani uchun jarimaga tortilgan va faoliyatidan chetlatilgan edi. Endilikda esa u yangi jamoada o‘zini qayta tiklashi va yuqori natijalarga erishishi kutilmoqda.

Приход Погба увеличит шансы Голова в «Монако»
Бывший нападающий московского «Спартака» и «Зенита» Павел Погребняк высказал мнение о том, как приход полузащитника «Монако» Александра Головина в клуб повлияет на его карьеру. Об этом сообщает Euro-football.ru.
28 июня 2024 года «Монако» объявил о подписании чемпиона мира, игрока сборной Франции Пола Погба. По словам Погребняка, такая конкуренция для Головина только повысит его статус в клубе и станет важным этапом в его карьере. Он также отметил, что приход Погба в «Монако» является положительным моментом не только для клуба, но и для популярности всего чемпионата Франции.
Этот трансфер будет способствовать дальнейшему развитию футбола в стране. Пол Погба был без клуба с февраля 2024 года, так как был оштрафован за нарушение антидопинговых правил и отстранен от деятельности. Теперь ожидается, что он сможет восстановиться в новой команде и достичь высоких результатов.