Bayramyan "Rostov" bilan shartnomani yangilaydi
Hujumchi yarim himoyachi Xoren Bayramyan "Rostov" klubidagi faoliyatini davom ettiradi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning joriy shartnomasi tugashiga ozgina kunlar qolgan bo‘lsa-da, tomonlar mehnat bitimini uzaytirishga kelishib olishdi. Yangi shartnoma bir mavsumga mo‘ljallangan bo‘lib, undan so‘ng yana bir yilga uzaytirish imkoniyati ham ko‘zda tutilgan. "Rostov" va 33 yoshli futbolchi o‘rtasida faqat ayrim texnik masalalar qolmoqda.
Bayramyan jamoa safida jami 246 rasmiy o‘yinda maydonga tushib, 11 ta gol urgan va 20 ta golga assistentlik qilgan. U o‘zining tajribasi va o‘yin ko‘nikmalari bilan jamoaga katta hissa qo‘shmoqda. O‘tgan mavsum Rossiya Premer-Ligasida "Rostov" jamoasi musobaqani sakkizinchi o‘rinda yakunlagan.
Bayramyan bu natijani yaxshilash uchun jamoa bilan birga harakat qilishni davom ettiradi. Klub rahbariyati va futbolchi kelishuvni rasmiylashtirib, faoliyat davomiyligini ta’minlashga intilmoqda.

Байрамян обновит контракт с "Ростовом"
Нападающий полузащитник Хорен Байрамян продолжит свою карьеру в клубе "Ростов". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Хотя до окончания его текущего контракта осталось всего несколько дней, стороны договорились о продлении трудового соглашения. Новый контракт рассчитан на один сезон, с возможностью продления еще на один год. Между "Ростовом" и 33-летним футболистом остались только некоторые технические вопросы.
Байрамян провел в команде в общей сложности 246 официальных матчей, забил 11 голов и отдал 20 голевых передач. Он вносит значительный вклад в команду своим опытом и игровыми навыками. В прошлом сезоне команда "Ростов" завершила соревнование в Российской Премьер-Лиге на восьмом месте.
Байрамян продолжит работать вместе с командой, чтобы улучшить этот результат. Руководство клуба и футболист стремятся оформить соглашение и обеспечить продолжение карьеры.