Palmeiras jamoasi bosh murabbiyi Abel Ferreira klub jahon chempionati 1/8 final bosqichidagi Botafogo jamoasi ustidan qozonilgan g‘alaba haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv qo‘shimcha vaqtlarda 1:0 hisobida yakunlandi. G‘alaba to‘rti 100-daqiqada yarim himoyachi Paulinho tomonidan kiritildi.
O‘yinning 116-daqiqasida himoyachi Gustavo Gomes maydonni tark etgani sababli, Palmeiras futbolchilari final bosqichida o‘n nafar bo‘lib o‘ynashdi. Intervyuda portugaliyalik murabbiy jamoaning kurashchanligini ta’kidlab, o‘z shogirdlariga minnatdorchilik bildirdi.
Ferreira shunday dedi: “Hech qachon taslim bo‘lmaslik va orqaga chekinmaslik – bu biz takrorlab kelayotgan printsipdir. O‘g‘il bolalarga aytdim: agar mashg‘ulotlarda o‘rganganimizdek o‘ynasak, o‘yin oldingisidan yaxshiroq bo‘ladi.
Biz ajoyib o‘yin namoyish etdik. Qiyinchiliklarga duch kelganimizda, buni birgalikda boshdan kechirdik.
Hatto kamchilikda o‘ynaganimizda ham. Bu g‘alabani qattiq mehnatimiz evaziga qo‘lga kiritdik.
Hozir biz shu yerda bo‘lib, orzularimiz uchun oxirigacha kurashamiz.” Mana shu g‘alabadan so‘ng Palmeiras klub jahon chempionati chorak finaliga chiqdi va sovrinni qo‘lga kiritish uchun kurashni davom ettirmoqda.

Команда Палмейрас в четвертьфинале чемпионата мира
Главный тренер команды Палмейрас Абель Феррейра высказал мнение о победе клуба над командой Ботафого в 1/8 финала чемпионата мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Матч завершился в дополнительное время со счетом 1:0. Победный гол был забит полузащитником Паулиньо на 100-й минуте.
На 116-й минуте защитник Густаво Гомес покинул поле, и футболисты Палмейраса играли в финальной стадии в десять человек. В интервью португальский тренер отметил боевой дух своей команды и поблагодарил своих подопечных.
Феррейра сказал: "Никогда не сдаваться и не отступать – это принцип, который мы повторяем. Я сказал ребятам: если мы будем играть так, как учились на тренировках, игра будет лучше, чем раньше.
Мы показали великолепную игру. Когда мы сталкивались с трудностями, мы переживали это вместе.
Даже когда играли в меньшинстве. Мы добились этой победы благодаря нашему упорному труду.
Сейчас мы здесь и будем бороться до конца за наши мечты." После этой победы клуб Палмейрас вышел в четвертьфинал чемпионата мира и продолжает борьбу за трофей.