Botafogonning himoyachisi: Yuqori saviyada o‘ynadik, mag‘lub bo‘ldik
Braziliyaning "Botafogo" jamoasi himoyachisi Vitinyo Klub jamoalari o‘rtasidagi jahon chempionatidagi ishtiroki yakunlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ularning 1/8 final bosqichidagi "Palmeiras" jamoasiga qo‘shimcha vaqtda 0:1 hisobida mag‘lub bo‘lishi natijasida turnirdan chiqib ketishdi. Vitinyo ta’kidlashicha, ular boshlarini baland tutib maydonni tark etishmoqda. Unga ko‘ra, ularga qarshi maydonga chiqqan jamoalar futbolning eng yuqori darajasidagi kuchli raqiblar edi.
"Botafogo" libosini munosib himoya qilishga erishishdi. Albatta, jamoa keyingi bosqichga o‘tishni istab, tayyor edi, ammo har doim rejalashtirilgan natijalar chiqmasligi tabiiy. Guruh bosqichida "Botafogo" jamoasi ikki g‘alaba qozondi: "Siетл"ga 2:1 va "PSJ"ga 1:0 hisobida.
Shuningdek, ular "Atletiko" (Madrid) jamoasiga 0:1 hisobida yutqazishdi. Shu yutuqlar tufayli ular pley-off bosqichiga chiqa olishdi.
Umuman olganda, jamoa yaxshi o‘yin ko‘rsatib, futbol muxlislariga o‘zini tanitishga muvaffaq bo‘ldi.

Защитник Ботафого: Играли на высоком уровне, проиграли
Защитник бразильской команды "Ботафого" Витинио высказался о результатах участия команд в чемпионате мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Их выбыла из турнира после поражения от команды "Палмейрас" со счетом 0:1 в дополнительное время на стадии 1/8 финала. Витинио отметил, что они покидают поле с высоко поднятой головой. По его словам, команды, выходившие против них, были сильными соперниками на самом высоком уровне футбола.
"Ботафого" удалось достойно защитить свою форму. Конечно, команда была готова перейти на следующий этап, но естественно, что не всегда результаты соответствуют планам. На групповом этапе команда "Ботафого" одержала две победы: над "Сиэтлом" со счетом 2:1 и над "ПСЖ" со счетом 1:0.
Также они потерпели поражение от команды "Атлетико" (Мадрид) со счетом 0:1. Благодаря этим достижениям они смогли выйти в стадию плей-офф.