Arshavin: CSKA g‘alabasiga Nikolich ko‘proq imkon berdi
Rossiya milliy jamoasi va Sankt-Peterburgning "Zenit" jamoasining sobiq hujumchisi Andrey Arshavin Rossiyaning Premyer-ligasidagi keyingi mavsumdagi Moskva markaziy armiyasi jamoasining imkoniyatlari haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Arshavin "Match TV" telekanalidagi chiqishida shunday dedi: "Markaziy armiyaning Premyer-ligada g‘alaba qozonishi? Agar Nikolich qolganida, imkoniyatlar ko‘proq bo‘lardi.
Uning boshqaruvida jamoa yaxshi natijalar ko‘rsatdi". Eslatib o‘tamiz, o‘tgan mavsumda Markaziy armiya Rossiya kubogini qo‘lga kiritdi.
Mamlakat chempionatining jadvallarida esa ular uchinchi o‘rinni egallashdi. Mavsum tugagach, bosh murabbiylik lavozimini serbiyalik Marko Nikolich tark etdi.
Uning o‘rniga shveytsariyalik mutaxassis Fabio Chelestini tayinlandi. Jamoa yangi murabbiy bilan yangi marralarni zabt etishga intilmoqda.

Аршавин: Победе ЦСКА больше способствовал Николич
Бывший нападающий сборной России и санкт-петербургского "Зенита" Андрей Аршавин высказал свое мнение о шансах московского ЦСКА в следующем сезоне Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Аршавин в эфире телеканала "Матч ТВ" сказал: "Победа ЦСКА в Премьер-Лиге? Если бы Николич остался, шансов было бы больше.
Под его руководством команда показывала хорошие результаты". Напоминаем, что в прошлом сезоне ЦСКА завоевал Кубок России.
В таблицах чемпионата страны они заняли третье место. По окончании сезона главную тренерскую должность покинул серб Марко Николич.
На его место был назначен швейцарский специалист Фабио Челестини. Команда стремится покорить новые вершины с новым тренером.