Igor Kolyvanov Korodobani RPLning eng yaxshisi deb atadi
Sobiq Moskva “Dinamo” hujumchisi va Rossiya chempionatidagi bir qancha klublarning sobiq bosh murabbiyi Igor Kolyvanov “Krasnodar” hujumchisi Jon Kordobaning 2024/2025 yilgi RPL mavsumining eng yaxshi futbolchisi deb tan olinishiga munosabat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Kolumbiyalik futbolchi jamoasi bilan birinchi marta Rossiya chempioni bo‘ldi. Kolyvanovning so‘zlariga ko‘ra, Kordoba mavsumning eng yaxshi o‘yinchisi unvoniga munosib tarzda sazovor bo‘ldi.
U “Krasnodar” jamoasini ko‘p bor o‘yin davomida oldinga olib chiqqanligini ta’kidladi. Shu bilan birga, u ilgari ham Kordobani eng yaxshi futbolchilar qatorida ko‘rish kerakligini aytgan edi. 2024/2025 yilgi mavsumda Kordoba Rossiya chempionati va kubogida jami 30 ta o‘yin o‘tkazib, 13 ta gol urdi hamda 7 ta golga uzatma berdi.
12 iyul kuni “Krasnodar” jamoasi Qozon shahrida Rossiya Superkubogi uchun CSKA jamoasi bilan uchrashadi. Ushbu o‘yin katta e’tibor bilan kutilyapti, chunki bu sovrin uchun kurash har doim qiziqarli kechadi.

Игорь Колыванов назвал Кордобу лучшим в РПЛ
Бывший нападающий московского "Динамо" и экс-главный тренер нескольких клубов чемпионата России Игорь Колыванов прокомментировал признание нападающего "Краснодара" Хуана Кордобы лучшим футболистом сезона РПЛ 2024/2025. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Колумбийский футболист впервые стал чемпионом России со своей командой. По словам Колыванова, Кордоба заслуженно получил титул лучшего игрока сезона.
Он отметил, что Кордоба не раз выводил "Краснодар" вперед в ходе матчей. При этом он ранее также говорил, что Кордобу следует рассматривать среди лучших футболистов.
В сезоне 2024/2025 Кордоба провел 30 матчей в чемпионате и кубке России, забил 13 голов и отдал 7 голевых передач.
12 июля команда "Краснодар" встретится с командой ЦСКА в Казани за Суперкубок России. Эта игра ожидается с большим вниманием, так как борьба за этот трофей всегда проходит интересно.