Myunxenning "Bavariya" jamoasi himoyachisi Sasha Boe Germaniya Bundesligasidan Fransiyaning Liga 1 ligasiga o‘tishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda ichki manbalar orqali jurnalist Ekrem Konur ijtimoiy tarmoqlarda ma’lum qildi. Jurnalistning ma’lumot berishicha, "Marsel" klubi futbolchiga qiziqish bildirgan.
Provence mintaqasidagi klub Sasha Boeni keyingi mavsumga ijaraga olishni rejalashtirmoqda. Aksincha, "Bavariya" esa to‘liq transferni amalga oshirishni istaydi.
2024/2025 yilgi mavsumda himoyachi "Bavariya" safida 17 o‘yin o‘tkazdi va uchta golga uzatma amalga oshirdi. 24 yoshli fransuz futbolchining transfer qiymati 18 million yevroga baholanmoqda.
Uning Myunxen jamoasi bilan shartnomasi 2028 yil o‘rtalarigacha mo‘ljallangan. Shu tariqa, Boening keyingi faoliyati Fransiya chempionatida davom etishi ehtimoli aniq bo‘lib turibdi.
Bu o‘z navbatida uning tajribasini oshirishga va yangi muhitda o‘zini sinashga imkon yaratadi. "Bavariya" esa o‘z navbatida transferdan yaxshi moliyaviy foyda olishni ko‘zlamoqda.

Марсель Боэни аренду планирует взять
Защитник мюнхенской "Баварии" Саша Боэ может перейти из немецкой Бундеслиги во французскую Лигу 1. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил журналист Экрем Конур в социальных сетях через внутренние источники. По информации журналиста, клуб "Марсель" проявил интерес к футболисту.
Клуб из региона Прованс планирует арендовать Сашу Боэ на следующий сезон. В свою очередь, "Бавария" хочет осуществить полный трансфер.
В сезоне 2024/2025 защитник провел 17 матчей за "Баварию" и сделал три голевые передачи. Трансферная стоимость 24-летнего французского футболиста оценивается в 18 миллионов евро.
Его контракт с мюнхенским клубом рассчитан до середины 2028 года. Таким образом, вероятность того, что карьера Боэ продолжится в чемпионате Франции, остается высокой.
Это, в свою очередь, даст ему возможность повысить свой опыт и попробовать себя в новой среде. "Бавария", в свою очередь, рассчитывает получить хорошую финансовую выгоду от трансфера.