Mashhur jurnalist Gilyem Balage, Lionel Messining biografiysi, argentinalik yulduz futbolchining kelajagi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Balage aytishicha, Messi va uning oilasi hozirda Qo‘shma Shtatlarda baxtli yashamoqda va hozircha futbolchining Argentinadagi "Nyuwells Old Boyz" klubiga qaytishi kutilmayapti. Aynan o‘sha klubda Messi futbolga qadam qo‘ygan edi. Messiga yaqin odamlardan olingan ma’lumotlarga ko‘ra, "Inter Mayami" bilan shartnomani uzaytirish borasida muzokaralar olib borilmoqda.
Hozircha qat’iy kelishuv mavjud emas. Messi o‘zidan oldin bergan bayonotida "Inter Mayami" uning faoliyati davomida so‘nggi klub bo‘lishini aytgan, ammo futbol doim ham kutilmagan holatlar yuz berishini ko‘rsatib keladi, deydi Balage.
BBC Sport ushbu so‘zlarni keltirgan. Hozirda Messi "Inter Mayami" bilan amaldagi shartnomasi 2025 yil oxirigacha mo‘ljallangan. Shu sababli, uning faoliyati hali ham AQShda davom etishi kutilmoqda.
Messi oilasi bilan birga yangi hayotga moslashgan va hozircha boshqa klublarga o‘tish haqida jiddiy rejalari yo‘q. Futbolchi faoliyatining keyingi bosqichi, ehtimol, AQShda davom etadi, deb hisoblanmoqda.

Месси останется в США, пока не вернется в Аргентину
Известный журналист Гильем Балаге высказал мнение о биографии Лионеля Месси и будущем аргентинской звезды футбола. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Балаге, Месси и его семья в настоящее время счастливо живут в Соединенных Штатах, и пока не ожидается, что футболист вернется в аргентинский клуб "Ньюэллс Олд Бойз". Именно в этом клубе Месси сделал свои первые шаги в футболе. Согласно информации от людей, близких к Месси, ведутся переговоры о продлении контракта с "Интер Майами".
Пока нет окончательного соглашения. В своем предыдущем заявлении Месси сказал, что "Интер Майами" станет его последним клубом в карьере, однако футбол всегда может преподнести неожиданные сюрпризы, говорит Балаге.
Эти слова приводит BBC Sport. В настоящее время контракт Месси с "Интер Майами" рассчитан до конца 2025 года. Поэтому ожидается, что его карьера все еще продолжится в США.
Месси адаптировался к новой жизни вместе с семьей и пока не имеет серьезных планов по переходу в другие клубы. Считается, что следующий этап карьеры футболиста, вероятно, продолжится в США.