Krasnodar va Dinamo Pal’tsev bo‘yicha muzokaralarni to‘xtatdi
Krasnodar jamoasi Rossiya chempionati tarixida ilk bor bahorda chempionlikni qo‘lga kiritgach, jamoa tarkibini mustahkamlash bo‘yicha ish olib bormoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jamoaning e’tiborida 23 yoshli himoyachi Valentin Paltsev bor. U o‘tgan kuzda ilk bor Rossiya milliy terma jamoasida maydonga tushgan edi. Hozirda Makhachkala shahrining Dinamo jamoasi bilan Krasnodar o‘rtasidagi Paltsev transferi bo‘yicha muzokaralar to‘xtatilgan.
Bu haqda sport yangiliklariga ixtisoslashgan Championat sayti o‘z sahifalarida ma’lum qilgan. Transfermarkt portali mutaxassislari Valentin Paltsevni 2,5 million yevroga baholamoqda.
U Makhachkalaning Dinamo jamoasi safida 34 ta o‘yinda maydonga tushib, o‘z hisobiga bitta golga uzatma yozdirgan. Jamoalar o‘rtasidagi muzokaralar qayta boshlanishi kutilmoqda, chunki Krasnodar o‘z tarkibini mustahkamlash uchun tajribali himoyachini qo‘lga kiritmoqchi. Paltsev yosh va salohiyatli futbolchi sifatida kelajakda ham jamoaga katta foyda keltirishi mumkin.

Никита Корец был отдан в аренду «Спартаку»
Команда Краснодар, впервые в истории чемпионата России завоевавшая чемпионство весной, работает над укреплением состава. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В поле зрения команды находится 23-летний защитник Валентин Пальцев. Он дебютировал в составе сборной России прошлой осенью.
В настоящее время переговоры о трансфере Пальцева между командой Краснодар и командой Динамо из Махачкалы приостановлены.
Об этом сообщило специализированное спортивное издание Championat на своих страницах. Эксперты портала Transfermarkt оценивают Валентина Пальцева в 2,5 миллиона евро.
Он провел 34 матча за команду Динамо из Махачкалы и записал на свой счет одну голевую передачу.
Ожидается, что переговоры между командами возобновятся, так как Краснодар хочет подписать опытного защитника для укрепления своего состава. Пальцев, как молодой и перспективный футболист, может принести команде большую пользу в будущем.