Pol Pogba «Monako» klubiga qaytdi, o‘yin boshlaydi
Fransuz futbolchisi «Monako» klubi bilan shartnoma imzoladi, bu jamoada rossiyalik Aleksandr Golovin ham o‘ynaydi. Rossiya terma jamoasining sobiq futbolchisi Aleksandr Mostovoy Pogbaning istiqbollari haqida o‘z fikrlarini bildirdi.
Mostovoyning aytishicha, Pogbaning joriy jismoniy holati juda muhim, chunki u ko‘p vaqt maydondan chetda qolgan.
Shu bilan birga, 32 yoshli futbolchi o‘z formasi ustida ishlab, yana kuchli o‘yinni ko‘rsatishga intiladi. Uning o‘yin maydoniga qaytishi futbol muxlislari uchun qiziqarli bo‘ladi.
Biroq, Mostovoy Pogba bilan Golovinning hamkorligi haqida qattiq fikr bildirmadi.
U so‘nggi paytlarda Golovinning kam maydonda qatnashganini ta’kidladi.
Eslatib o‘tamiz, Pol Pogba antidoping qoidalarini buzgani uchun ma’lum muddatga diskvalifikatsiya qilingan edi. Ushbu cheklov mart oyida tugadi va endi u rasmiy ravishda maydonga qaytishga haqli.

Пол Погба вернулся в клуб «Монако», он начнет играть
Французский футболист подписал контракт с клубом «Монако», в котором также играет россиянин Александр Головин. Бывший футболист сборной России Александр Мостовой высказал свои мысли о перспективах Погба. По словам Мостового, текущее физическое состояние Погба очень важно, так как он долгое время провел вне поля.
Тем не менее, 32-летний футболист стремится работать над своей формой и снова показать сильную игру. Его возвращение на поле будет интересно футбольным болельщикам. Однако Мостовой не высказал четкого мнения о сотрудничестве Погба с Головиным.
Он отметил, что в последнее время Головин мало участвовал в играх. Напоминаем, что Пол Погба был дисквалифицирован на определенный срок за нарушение антидопинговых правил. Этот запрет закончился в марте, и теперь он официально имеет право вернуться на поле.