Sochi hujumchisi Pisarskiyga ayblovlarda dalil yo‘q
Matbuotda "Sochi" jamoasi hujumchisi Vladimir Pisarskiyning o‘yinga garov tikishda ishtirok etgani haqida ma’lumotlar tarqaldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu masala bo‘yicha futbolchining agenti Artyom Babyr fikr bildirdi. U 29 yoshli futbolchi bilan ishlaydi.
Agentning aytishicha, hozircha bu ish bo‘yicha aniq ma’lumotlar kam va fikr bildirish qiyin. Babyrning so‘zlariga ko‘ra, ular RFSSning Disciplinlar qo‘mitasi qarorini kutmoqda.
Ular bu adolatsizlikka qarshi kurashishga tayyor. Masalada ko‘p savollar va noaniqliklar mavjud.
Biror kishini ayblashmoqchi, lekin hech qanday asosli dalillar taqdim etilmayapti. Shuni eslatib o‘tish lozimki, "Sochi" jamoasi bahor faslida Rossiya Premyer-ligasiga qaytdi. Ular saralash o‘yinlarida "Pari NN" jamoasini mag‘lub etdi.

Сочи нападающему Писарскому в обвинениях нет доказательств
В СМИ появились сообщения о том, что нападающий команды «Сочи» Владимир Писарский участвовал в ставках на игры. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По этому вопросу высказался агент футболиста Артем Бабырь. Он работает с 29-летним футболистом.
По словам агента, на данный момент по этому делу мало конкретной информации, и трудно что-либо комментировать. По словам Бабыря, они ждут решения Дисциплинарного комитета РФС.
Они готовы бороться с этой несправедливостью. В вопросе много вопросов и неопределенности.
Кого-то хотят обвинить, но никаких обоснованных доказательств не представляется. Стоит отметить, что команда «Сочи» вернулась в Российскую Премьер-Лигу весной. Они победили команду «Пари НН» в отборочных играх.
Теперь «Сочи» готовится участвовать в российском футболе на высоком уровне. До начала нового чемпионата осталось чуть меньше трех недель.