Valverde Modrichning faqat mashg‘ulotdagi jahli haqida gapirdi
Madridning «Real» jamoasi yarimhimoyachisi Federiko Valverde Luka Modrichning salbiy tomonlari bor-yo‘qligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yaqinda Urugvaylik futbolchi 39 yoshli jamoadoshiga bo‘lgan hurmatini yana bir bor ta’kidlagan. Luka yaqin orada jamoani tark etishi kutilmoqda.
Jurnalistning ta’kidlashicha, Karvaxal Modrich haqida yomon gap aytib bo‘lmasligini aytgan va hech kim Lukani tanqid qila olmaydi, degan fikrda. Biroq o‘z navbatida Valverde Luka haqida ba’zi salbiy jihatlarni aytib o‘tdi.
Uning aytishicha, Luka mashg‘ulotlarda g‘alaba qozonmaganida juda jahli chiqadi, deb hazil bilan gapirdi. Joriy yilning 1 iyulida «Real» jamoasi Jahon klublari chempionatining 1/8 finalida «Yuventus» bilan bellashadi. Uchrashuv Moskva vaqti bilan soat 22:00da boshlanadi.
Ushbu o‘yin o‘zining qiziqarli va kuchli raqobat bilan o‘tishi kutilmoqda. Valverde va Modrich jamoaning muhim o‘yinchilari bo‘lib, har doim jamoa muvaffaqiyati uchun kurashadilar.

Вальверде говорил только о гневе Модрича на тренировке
Полузащитник мадридского «Реала» Федерико Вальверде высказался о том, есть ли у Луки Модрича негативные стороны. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Недавно уругвайский футболист еще раз подчеркнул свое уважение к 39-летнему одноклубнику. Ожидается, что Лука вскоре покинет команду.
Журналист отметил, что Карвахаль сказал, что нельзя говорить плохие слова о Модриче, и никто не может критиковать Луку. Однако, в свою очередь, Вальверде упомянул некоторые негативные аспекты о Луке.
По его словам, Лука очень злится, когда не выигрывает на тренировках, — сказал он в шутку.
1 июля текущего года «Реал» встретится с «Ювентусом» в 1/8 финала чемпионата мира клубов. Матч начнется в 22:00 по московскому времени.
Ожидается, что эта игра пройдет с интересной и сильной конкуренцией. Вальверде и Модрич являются важными игроками команды и всегда борются за успех команды.