Lautaro Martines: Jamoa bilan kurashish yoki ketish kerak
Milanning Inter klubining kapitanı Lautaro Martines jahon klublar chempionatining 1/8 finalida Fluminense jamoasidan 0:2 hisobida mag‘lub bo‘lgandan so‘ng intervyu berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Inter turnirdan chiqib ketdi, uchrashuv boshida va oxirida kiritilgan gollar sababli yutqazdi. Martines o‘z so‘zlarida kamtarlik qilmay, jamoa uchun kurashishni istayotgan futbolchilar kerakligini ta’kidladi.
U aytdiki, kim Interda qolishni xohlasa, yaxshi, birga kurashaylik. Ammo kim kurashishni istamasa, chiqib ketishi mumkin.
Biz qadrli futbolkada o‘ynaymiz, shuning uchun bor imkoniyatimiz bilan maydonga chiqishimiz zarur. Jahon klublar chempionati boshlanishidan oldin jamoani Ruminiyalik murabbiy Kristian Kivu boshqara boshladi.
U oldingi murabbiy Simone Indzagini almashtirdi. Indzagi esa Al-Hilal klubiga yo‘l oldi.
Inter keyingi musobaqalarda kuchli natijalar ko‘rsatishni maqsad qilgan, shuning uchun jamoada faqat yuksak maqsadli futbolchilar qolishi kerak.

Капитан миланского клуба Интер Лаутаро Мартинес дал интервью после поражения от команды Флуминенсе со счетом 0:2 в 1/8 финала клубного чемпионата мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Интер выбыл из турнира, проиграв из-за голов, забитых в начале и в конце матча. Мартинес, не стесняясь в своих словах, подчеркнул, что команде нужны игроки, которые хотят бороться.
Он сказал, что кто хочет остаться в Интере, хорошо, давайте будем бороться вместе. Но кто не хочет бороться, может уйти.
Мы играем в ценном футболке, поэтому нам необходимо выходить на поле с максимальными возможностями. Перед началом клубного чемпионата мира команду начал тренировать румынский тренер Кристиан Киву.
Он заменил предыдущего тренера Симоне Индзаги. Индзаги же отправился в клуб Аль-Хилал.
Интер поставил цель показать сильные результаты в следующих соревнованиях, поэтому в команде должны остаться только высокомотивированные игроки